Jak po zimě uskladnit pneumatiky?

Bez auta si většina z nás nedokáže představit svou práci ani svůj život. Pečujeme o něj, doplňujeme vodu do ostřikovačů, tankujeme palivo a občas zajedeme do myčky. Samozřejmostí je při péči o auto také přezutí zimních a letních pneumatik. Mnozí z nás ale řeší, kam s těmi pneumatikami, které zrovna nepotřebujeme.

 

U profesionálů

Minimálně dvakrát do roka musíme řešit problém, kam s pneumatikami, které aktuálně na svém voze nevyužijeme. Teď na jaře nám přebývá sada zimních pneumatik, kterou musíme někam dát. Výhodu mají majitelé rodinných domů nebo garáží, ale ostatní, co nemají možnost uskladnit, řeší nerudovskou otázku, kam s nimi. Sklepní kóje v panelových domech není dostatečně velká a ve většině případů je již plná jiným potřebnými položkami a doprostřed obýváku si je také nastěhovat nechceme. Řešením je pneuservis, které nabízí službu uskladnění pneumatik. Nám ušetří místo a máme jistotu, že pneu našeho auta jsou skladovány v těch nejlepších podmínkách. I ty totiž umí ovlivnit životnost pneumatik.

 

Sucho a stabilní teplota

Podmínky, v jakých pneumatiky uskladníme, mají totiž velký vliv na degradaci materiálu, což poznáme při jízdě. Vždy bychom tak měli dbát na to, abychom použité i nové pneumatiky uskladnili tam, kde je konstantní teplota, sucho a stín. Naprosto nevhodné je tak skladování venku, pod plachtou, která nezabrání v pronikání ani vlhkosti, ani zimě. Stejně tak není ideální venkovní nezateplená garáž, kde dochází k výkyvům teploty. Pokud svěříme své pneumatiky profesionálům, máme zajištěno, že jsou uskladněny za správných, výrobcem doporučených podmínek. Navíc dojde k jejich kontrole a přeměření hloubky dezénu, zda již není vhodné koupit nové. Snadnější je také následná výměna pneumatik, pouze dojedeme na domluvený čas a nemusíme pneumatiky převážet sem a tam.

Díky tomu šetříme nejen své peníze, ale hlavně své zdraví, protože budeme používat vždy správně fungující pneumatiky. Navíc úschova a kontrola pneumatik je dnes službou, kterou umí nabídnout každý dobrý pneuservis.