Jak si nastavit cestovní pojištění pro maximální bezpečí na cestách?

Dovolené se blíží a s nimi i spousta plánování a zařizování. Pokud se rozhodnete vyrazit na dovolenou do zahraničí, přibude vám ještě starost s cestovním pojištěním, které se určitě nesnažte vynechat. Ve většině evropských zemí vás v akutním případě sice ošetří, ale výlohy za lékařskou péči si bez platného cestovního pojištění budete muset uhradit ze svého.

 

Pojistěte se přes internet během pár minut

Nezáleží přitom, zda vyrážíte do zahraničí na několik dní či týdnů. Jakmile vyrazíte za hranice, už musíte být od toho momentu pojištění. Nepodceňujte ani jednodenní nákupní výlety k zahraničním sousedům. Pojistnou smlouvu uzavřete za pár minut, a to z pohodlí domova. Pojistit se online přináší úsporu času a často i peněz, protože můžete snadněji narazit na výhodnou akci. Současně s tím získáte i přehled nabídek připojištění, nastavíte výši limitů a detailně se seznámíte s výlukami.

 

Neriskujte zbytečně!

Před samotným výběrem cestovního pojištění promyslete, jaké rizikové situace by mohli na vaší dovolené nastat. V prvé řadě je důležitá cílová lokalita. Jsou poměrně velké rozdíly mezi pobytem u moře, ve vnitrozemí či na horách. Každé prostředí přináší jiná rizika. Pokud cestujete do exotické lokality s doporučeným očkováním, určitě se vyplatí do něj investovat, protože by se taky mohlo stát, že vám pojišťovna v případě onemocnění touto chorobou nic nevyplatí pro ignorování zdravotního doporučení.

 

Je libo vhodné připojištění pro maximální oporu?

Mezi nejčastější druhy připojištění, které se univerzálně hodí pro jakoukoliv cestu, patří úrazové pojištění pro případy vážného zranění s následnou hospitalizací, nebo pojištění odpovědnosti, které hradí škody vzniklé neúmyslně na majetcích třetích osob nebo na hotelovém vybavení (více o něm zde). Jestliže se navíc hodláte věnovat i rizikovým aktivitám, ke kterým patří například extrémní sporty, je i zde na místě uvažovat o vhodném připojištění, protože levné pojištění do zahraničí se určitě vyplatí mnohem víc než milionové dluhy, které vám zůstanou v případě, že do ciziny vyrazíte nepojištění.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *