Jak vybrat černé a barevné náplně do tiskáren? Poradíme vám

Investovali jste do tiskárny a teprve vás čeká první výměna černé či barevné náplně? Pokud se chystáte zakoupit tonery, případně inkoustové cartridge, nejprve byste si měli o náplních zjistit více informací. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant. Chcete koupit originální náplně, které jsou však příliš drahé? Hledáte spíše cenově přijatelnější alternativu?

V první řadě je nezbytné si zjistit, jestli se jedná o tiskárnu inkoustovou, nebo laserovou. V inkoustové jsou totiž takzvané cartridge s inkoustem, zatímco v laserové jsou tonery s práškem. Každá má své přednosti, ale i úskalí.

 

Značka vám hlavu nezamotá

Jakmile začnete hledat barevné náplně do tiskáren, překvapí vás, kolik možností je v nabídce. Výrobci tiskáren samozřejmě doporučují originální náplně, nicméně jsou příliš drahé, a pak se vám tisk dokumentů může značně prodražit. Sehnat se naštěstí dají kompatibilní tonery a cartridge, tedy nejsou přímo od značky tiskárny, nicméně do ní perfektně pasují. Po kvalitativní stránce se nemusíte ničeho bát, protože výsledek je vynikající.

V případě, že nemáte ponětí, jaký toner Canon zakoupit, aby vám pasoval do tiskárny, existují různé vyhledávače. Stačí zadat typ tiskárny, respektive její přesné označení, a nabídne se vám spousta produktů.

Při delším nepoužívání inkoustové tiskárny hrozí, že inkoust vyschne, a pak musíte koupit nové náplně. Tento problém odpadá v případě laserových tiskáren, protože uvnitř tonerů je speciální prášek, nikoliv inkoust. S práškem se nic nestane ani po delším nevyužívání tiskárny.

 

Vybavení do laboratoří

Tiskárna nesmí chybět ani v žádné laboratoři. Stejně tak potřebujete i laboratorní váhy na závěsném háku a další pomůcky. Tak neváhejte a investujte do potřebného vybavení. Ušetří vám to čas i námahu.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *