Jak vydržet u cvičení? Takhle se vám to povede!

Během karantény jsme všichni měli dostatek času. Mnozí z nás se ho proto rozhodli využít nějak smysluplně a efektivně, jinak než jen válením u televize nebo sezením u počítače. Například „makáním“ na své postavě. Jak ale docílit toho, abyste si na pohyb našli čas i v kolotoči každodenních povinností?

 

Dělejte to, co vás baví

Máte-li u něčeho dlouho vydržet, musí vás to bavit. To beze zbytku platí také u cvičení. Najděte si proto takovou pohybovou aktivitu, na kterou se budete vyloženě těšit. Jestli rádi chodíte ven, začněte běhat, jezdit na kole nebo na bruslích. Vypravit se můžete také do fitness centra. Zde rozhodně nemusíte jen zvedat činky, každé správné fitko totiž nabízí velký výběr sálových lekcí – od jogy a pilates přes kruhový a funkční trénink až po fit dance. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Nebojte se zkoušet nové věci, jestli vás nenadchla jedna činnost, vrhněte se do jiné. Výběr je tak velký, že rozhodně najdete něco, co vás „chytne“.

 

Zapomeňte na výmluvy

Když se nám něco nechce, okamžitě si najdeme milion výmluv, proč to nebo ono nejde. Jen si položte ruku na srdce, kolikrát jste si svoji lenost omlouvali špatným počasím, nedostatkem času, nedostatkem peněz nebo čímkoli jiným? Samozřejmě se někdy může stát, že vám do cvičení něco vleze, ale děje se to spíš výjimečně, většinou si stačí jenom lépe zorganizovat čas. Někteří lidé to mají složitější, zvlášť když pracují na směny, ale půlhodinku či hodinku si ve svém nabitém rozvrhu může najít každý. Stačí, když se cvičení naučíte brát jako nedílnou součást vašeho dne. Odměnou vám bude nejen slastný pocit po něm, ale i krásnější a vyrýsovanější postava.

 

Přidávejte postupně

Většinou chceme všechno hned. Výsledky se však při cvičení nedostavují tak rychle, jak bychom si přáli. První změny můžeme pozorovat až po nějaké době usilovné práce, chce to tedy obrnit se trpělivostí a hlavně vytrvat. Pokud jste na žádný pohyb nebyli navyklí a roky nicnedělání chcete teď vymazat intenzivním nasazením, nepůjde to. Jen přepálíte start a na celý fitness trénink zanevřete. Začínejte pozvolna a přidávejte postupně. Dopřát si nezapomeňte také čas na regeneraci – vyrazte na masáž, do vířivky, do bazénu nebo do sauny. Odpočinete si tam jak fyzicky, tak psychicky a navíc získáte novou energii do další práce. Cvičení pak půjde samo!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *