Teplo domova zajistí dřevěné pelety

Když je venku slunečný den a teploty dosahují ke třicítce, máme i doma příjemně. Jakmile se ochladí a skončí léto, musíme si ke komfortní teplotě trochu pomoci topením.

 

Pohodlné vytápění

Vytápět rodinný dům, abychom v něm měli příjemné teplo bez ohledu na venkovní počasí, nás většinou stojí dost sil. Každé ráno vstát, dojít zatopit, po návratu z práce vše zopakovat a večer ještě ke kotli znovu zaběhnout, abychom u televize nemuseli sedět ve svetru. Přemýšlíme tak nad pohodlnějším řešením, zvlášť teď, když je velký tlak na výměnu kotlů na uhlí za jiné varianty vytápění. Kotle na pelety nabízí vysoký komfort, snadno se ovládají i čistí. Většinu procesů lze plně zautomatizovat, pelety mohou být dodávány ze zásobníku přímo do kotle a nemusíme tak několikrát denně chodit přikládat. Tím, že pelety mají opravdu minimální odpad, musíme jen několikrát týdně vynést popelník, jinak se o vytápění domu téměř nemusíme starat. Dřevěné pelety jsou ekonomicky i ekologicky šetrné palivo, které zajistí optimální a čisté spalování. Vyrábí se z pilin a štěpků dřeva, které vznikají při zpracování dřeva ve zpracovatelských závodech a na pilách.

 

Do krbu i kamen

Fosilní paliva, která jsou neobnovitelná, mají v posledních letech velké výkyvy v ceně, i proto se mnoho lidí od nich odklání. Naopak dřevo je obnovitelný zdroj, nové stromy se stále vysazují, a tak  je v lesích zásoba dřeva na několik let. Nabídka dřeva je bezpečnější a také cenově stabilnější, proto si spotřebitelé dřevěné pelety oblíbili. Do krbů a krbových kamen se ale nehodí, tam využijete spíše dřevěné brikety. Ty se vyrábí stejným způsobem, lisováním z pilin a štěpků dřeva, bez použití pojiv nebo lepidel. Mají také vysokou výhřevnost a minimální odpad a skvěle se hodí právě pro topení v krbu nebo kamnech.

Vzhledem ke změnám nařízení Evropské unie i naší republiky je vhodná doba na výměnu starého kotle na uhlí za nový, na šetrnější palivo, který vám ušetří práci i čas.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *