Jakou péči potřebuje po zimě vaše auto

Auto na zimních silnicích dostává opravdu zabrat. Ať už se jedná o posypovou sůl nebo sníh a ledovku. Věnujte mu dostatečnou péči a myslete také na správné přezouvání pneumatik. Nebojte se po zimě udělat generální úklid uvnitř vozu a stejně tak ošetřit i karoserii.

 

Péče o interiér vozu

Interiér vašeho vozu si zaslouží péči nejen v zimě, ale i po ní. Vyčistěte sedačky, ať už se jedná o impregnaci kožených sedaček nebo vyprání textilních potahů. Otřete palubní desku, ideálně vlhčeným ubrouskem, který se hodí přímo na interiér automobilu. Vytřepte a vysajte autokoberečky a ukliďte také přihrádky v autě.

Nezapomínejte na úklid přihrádek předních sedadel a také generální úklid kufru. Vozte v autě jen to nejnutnější a včetně povinné výbavy například deku, vodu, případně knihu, když byste někde dlouho čekali.

 

Výměna pneumatik

Nenechávejte výměnu pneumatik na poslední chvíli a dodržujte zákonem dané lhůty. Nejezděte na zimních pneumatikách delší dobu než je nutné a zároveň neriskujte na letních pneumatikách, že bude vaše jízda nebezpečná. V případě potřeby investujte a pořiďte si nové pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu. Vždy při výměně pneumatik žádejte i o geometrii kol, která zaručí bezpečnou a plynulou jízdu.

 

Ošetření karoserie

Ošetřete karoserii auta kosmetikou, která funguje proti korozi. Také auto pravidelně umývejte v myčce, kde si jednou za čas nechte karoserii navoskovat. Vaše auto tak vydrží déle jako nové a prodloužíte i životnost jeho barvy.

 

Doplnění kapalin

Nezapomínejte na pravidelnou výměnu motorového oleje, který vám vymění v každém kvalitním servisu. Zároveň si můžete zapsat, kolik kilometrů jste ujeli a kdy je výměna oleje potřebná. Myslete i na doplnění vody do ostřikovače, případně vody do chladiče. Klidně se poraďte v servisu a mějte doma vodu k dolití. Nikdy do chladiče nelijte obyčejnou vodu, kterou byste mohli auto poškodit.

 

Kvalitní nafta a benzin

Nejen po zimě, potřebuje vaše auto kvalitní palivo. Při tankování si dávejte pozor, abyste nenatankovali nekvalitní naftu nebo benzin. V takovém případě se může stát, že vaše auto přestane fungovat a budete muset vyměnit filtr. V některých autech taková výměna filtru stojí až několik tisíc. K tankování si vybírejte větší a ověřené benziny, o kterých je známo, že nemají problémy s nekvalitními palivy.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *