Mikroskopy a teleskopy umí přinést zábavu do každé rodiny

Nemusíte být žádným vědcem, ani se o toto směřování ve svém životě snažit, abyste propadli „badatelské slině“. Možná právě nadcházející Vánoce jsou vhodnou příležitostí pořídit dětem, nebo celé rodině, mikroskop či teleskop. Co vás baví více, neviditelný mikroskopický svět či vesmír a jeho nekonečno? Díky dostupným a kvalitním mikroskopům a teleskopům můžete bádat v mikro i v makro světě.

 

Dostupnost mikroskopů je dnes až k neuvěření

Nemusíte si domů pořizovat žádné nefunkční hračky, které se jako mikroskop pouze tváří. Specializovaný e-shop idalekohledy.cz nabízí obrovské množství mikroskopů pro děti, studenty, ale i pro profesionální badatele. E-shop má v sortimentu zařízení od největších světových výrobců mikroskopů. Vybírat lze různé mikroskopy. Zatímco stereoskopické umožňují pozorování v trojrozměrném obrazu, biologické se hodí pro pozorování virů, bakterií, různých biologických částí, jako jsou vlasy nebo krev, a to v průhledném světle.

Pro děti, studenty i rodinné bádaní jsou určeny zejména mikroskopy v kategoriích dětské mikroskopy a studentské mikroskopy. E-shop však prodává rovněž profi laboratorní a vědecké mikroskopy. Kdo chce promítat obraz z mikroskopu na LCD obrazovky, ten si má možnost vybrat ze speciální kategorie digitálních mikroskopů, které lze pomocí USB propojit s externím LCD displejem, nebo mají tyto mikroskopy vlastní obrazovku.

 

Proč obdarovat děti mikroskopem?

Mikroskop v dítěti probouzí touhu poznávat nové věci. Pokud má zájem o biologii, je mikroskop jasnou volbou. Napadlo vás ale, že i dítě, které miluje výtvarnou výchovu, dovede ocenit mikroskop? Pozorování různých mikroskopických struktur může být námětem pro unikátní tvorbu i další umělecké směřování.

 

Když chcete být blíže ke hvězdám

Co s načatým večer? Vytáhněte doma hvězdářský dalekohled. Hvězdářske teleskopy umí pozorovat vzdálené objekty, a i do domácnosti si dnes máme možnost pořídit velice slušné přístroje, které nám umožní mnohem více než jen šmírovat sousedy. O kvalitě teleskopu rozhodují jeho jednotlivé součásti – zejména okulár a objektiv. Existuje několik typů teleskopů – čočkové, zrcadlové i katadioptrické systémy.

 

Proč pořídit do rodiny teleskop?

Teleskopy umí zabavit i vzdělávat. Pozorovat měsíc, pak planety a další vesmírné objekty může být velice uklidňující a antistresové hobby. V dětech vzbuzuje zájem o vědu, o fyziku i další vědní obory. Určitě vás překvapí, co dnes moderní, byť amatérské teleskopy dovedou.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *