Na co se zaměřit při výběru garážových vrat?

U staršího domu potřebujeme garáž často zrekonstruovat nebo zvětšit, u novostavby zase řešíme možné varianty pohodlného užívání. Výběr garážových vrat bychom neměli nechávat na poslední chvíli.

Starší domy mají výhodu, že už víme, kudy a jak nejčastěji chodíme a máme zavedené určité postupy. U těch nových si můžeme dopředu promyslet, jak a co a kde asi tak budeme chtít mít. K tomu, abychom si vybrali garážová vrata přesně podle našich představ a potřeb, nesmíme zapomenout na základní kritéria.

  • Rozměry jsou důležité a tak se v první řadě musíme řídit především jimi. Pokud máme možnost je upravit nebo změnit, máme samozřejmě i mnohem více možností výběru. Někdy se ale s vjezdovým otvorem nedá dělat nic. Pak musíme vybírat vrata na míru a s ohledem na dané dispozice garáže.
  • Otevírání samotných vrat hraje velkou roli v rozhodování. Máme před garáží dostatek prostoru nebo naopak musíme s místem šetřit a počítat každý centimetr? Vyjíždíme z garáže jen na zahradu na svém pozemku nebo přímo do ulice s hustým provozem? Klasická dvoukřídlá vrata jsou stále velmi žádaná, přesto ne vždy jsou tím nejlepším řešením. Sekční garážová vrata se naopak otevírají zasouváním dovnitř do garáže, pod strop, a před ní tak nepotřebujete téměř žádné místo.
  • Ovládání vrat nás nemusí v začátku moc zajímat, ale po čase každodenního otevírání a zavírání, nutnosti vystupovat z auta a zase nasedat už si naši pozornost vyslouží. Lepší je tak myslet dopředu a zařídit si dálkové ovládání vrat. Jedním stisknutím tlačítka na ovladači se pak garáž otevře a my nemusíme opustit pohodlí svého vozu.
  • Design vrat by měl být sladěný s domem nebo některými jeho prvky. Garážová vrata zabírají velký prostor a často jsou jako první na očích, na jejich vzhled bychom zapomínat neměli. Digitální potisk vrat umožňuje vybrat si motiv přesně podle svých přání, od imitace dřeva a betonu až po jedinečné fotky z vaší dovolené nebo abstraktní tvary. To vše moderní technologie umí a z vaší garáže se tak může stát místo, které budou chodit okukovat sousedé i lidé z okolí.

Čas, který věnujete výběru garážových vrat, se vám vrátí v jejich komfortním používání. Myslet bychom při jejich výběru měli myslet dopředu a zvážit všechny situace, které mohou nastat.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *