Navrtali jste vodu? Jednejte bez zmatků a s chladnou hlavou

Prosakující voda na zdi nebo navrtané potrubí v naší domácnosti není nikdy nic příjemného. Jak reagovat v tak náročné situaci, abychom vše co nejrychleji a efektivně vyřešili? Poradíme, jak správně zasáhnout.

 

Reagujte pohotově

Přivrtání poličky se může velmi rychle proměnit v pořádnou katastrofu. Navrtali jste díru do potrubí? V tom případě je opravdu vhodné okamžitě vypnout vodu. Jen tak zajistíte, že nevytopíte celý dům a budete moct jednat více v klidu. Rychlost vaší reakce jistě oceníte nejen vy, ale i vaši sousedi.

 

Spočítejte škody

Ve zdech jsou celé potrubní systémy a je důležité zjistit, co se stalo. Odkryjte tedy zeď a podívejte se, jak velkou škodu jste způsobili. Je možné, že se jedná pouze o stavebnicové potrubí a ta lepší možnost by znamenala, že vy či zavolaný instalatér vyměníte pouze malou část během pár okamžiků.

Podívali jste se na vyvrtanou trubku, ale vůbec netušíte, kde je “jádro pudla”? V tom případě je na čase vzít do ruky telefon a zavolat všem možným instalatérům v dosahu. Mnozí z nich vám jistě po popsání problému i trochu poradí, jak byste celou situaci mohli alespoň prozatímně vyřešit, než se k vám dostaví adekvátní pomoc. Připravte se na to, že příjezd havarijní služby může trvat i několik hodin.

 

Buďte připraveni

Jistě jste si po takové situaci slíbili, že již nikdy nebudete ohrožovat svou domácnost a někam cokoliv vrtat. Pro všechny případy je však více než vhodné vybavit své domácí nářadí takovými prvky, jako je instalatérská páska, vazelína nebo třeba kus potrubí z nerezové oceli či jiných materiálů. Jen to zajistí, že v případě budoucích karambolů budete lépe připraveni rychle řešit i takovou situaci, jako je navrtané potrubí.

Tato situace není nijak příjemná, nicméně věříme, že když se řeší pohotově a ihned, nemusíte se bát velkých účtů za opravy. Proto na nic nečekejte a nenechte se ovládnout náročnou situací.