Nepřilnavé povrchy, to není jen teflon

Ano, teflon je sice určitě nejznámější materiál pro povrchovou úpravu, ale zdaleka není tou jedinou možností, pokud potřebujete povlakování nějakého jiného materiálu za účelem nepřilnavosti. Specialistou, který vám v oboru fluoroplastů poradí a který provádí povrchové úpravy na zakázku je společnost Technicoat. V jejich nabídce naleznete jak klasický teflon, tak další chytré high-tech materiály pod obchodními značkami xylan, rilsan, hylar a mnoho dalších. Všechny tyto fluoroplasty jsou nepřilnavé, ale mají ještě mnoho dalších specifických vlastností.

 

Čím se jednotlivé typy fluoroplastů liší?

  • Všechny druhy fluorplastů jsou nepřilnavé, antikorozní a velmi odolné.
  • Některé z fluorplastů (PTFE) jsou však biologicky inertní a netoxické, proto bývají často využívány v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.
  • Fluor-ethylen-propylen se zase vyznačuje velmi vysokou odolností proti průrazu elektrickým proudem.
  • PFA je UV-stabilní a svařovatelný.
  • ETFE (kopolymer ethylenu a tetrafluorethylenu) je neodolnější ze všech fluorplastů a lze jej aplikovat ve vrstvě o mocnosti až 7 mm.

Nabídka je velmi široká a záleží tedy na vašich konkrétních požadavcích. Technicoat provádí povrchové úpravy technickými povlaky na zakázku. Aplikují fluorplastové povlaky pod různými obchodními značkami. Pro klienty zajišťuje nejen již výše zmíněné povlakování fluorplasty, ale také fosfátování, suchá maziva a kontrolu kvality Frosio. Obraťte se i vy na ty nejlepší z oboru!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *