Nízkoenergetický dům vám může každoročně ušetřit tisíce korun!

Největší podíl na nákladech na bydlení v rodinném domě jsou jednoznačně energie. Protože však mnoho z nich má nedostatečnou izolaci, cena za vytápění se může vyšplhat až k závratným částkám, které mohou vážně nabourat váš rodinný rozpočet. Pokud tedy řešíte renovaci nebo dokonce stavbu nového domu, vyplatí se investovat do technických řešení, které náklady za energie co nejvíce sníží. Jednou z variant, která se nabízí, jsou nízkoenergetické domy.

 

Velká energetická úspora

Jak už plyne ze samotného názvu, nízkoenergetické domy zaručují opravdu velmi nízké náklady na vytápění. Pokud porovnáme novostavbu rodinného domu, která musí dle zákona splňovat alespoň základní energetické předpisy, s nízkoenergetickým domem, rozdíl ve spotřebě energií může činit i 60 %. V případě starších domů, kde není k dispozici modernější vytápění a izolační vlastnosti nejsou nijak závratné, může úspora činit dokonce až 80 %. I když je pořizovací cena tohoto typu rodinného domu vyšší, vše se vám vmžiku vrátí zpět.

 

Bydlení, které je zdravé

Skvělé izolační vlastnosti nejsou zdaleka jedinou výhodou, kterou tento typ bydlení může nabídnout. Jestliže toužíte mít doma zdravé klima v každém ročním období, nízkoenergetický dům vám to může zajistit. Díky geniálnímu systému větrání můžete mít doma stále čerstvý vzduch, aniž by byla potřeba otevírat okna. Také všechny pyly a alergeny zůstávají venku, pokud tedy trpíte alergií, váš domov se stane bezpečnou zónou. Zamezíte také pronikání prachu a hluku z ulice.

 

Spolupracujte s profesionály

Aby nízkoenergetický dům mohl naplno plnit svoji funkci, je potřeba jej správně zkonstruovat. Proto se obraťte na odborníky. Počítejte s většími počátečními náklady – přesná částka však vždycky záleží na velikosti celé dřevostavby na klíč, na zdroji vytápění a použitých materiálech. Ve spolupráci s profesionály ale můžete mít jistotu, že se veškeré investované peníze v řádech několika let vrátí zpátky.

A jak se díváte na nízkoenergetické domy vy?
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *