Pánské teplákové soupravy už nejsou jen domácím oblečením

Móda zpohodlněla. Ne v tom smyslu, že by se jí objevovalo málo, nebo že by třeba chrlila méně trendů za sezónu, než jsme si navykli. Pouze se nás už nesnaží svazovat nepohodlím a zbytečným dress codem i tam, kde není oficiálně požadován, či nás dokonce týrat, jak to donedávna v šatníku našich partnerek dělaly podpatky.

Klíčem k pochopení toho, proč si dnes můžeme v teplácích vyrazit klidně do luxusního baru na koktejl, je právě dámský šatník a též botník. Právě on se převratně změnil. Rajcovali vás vysoké podpatky a subtilní lodičky? Dnes již téměř máme smůlu. Naše dámy propadly teniskové mánii, kterou už neoblékají jenom k džínsům, ale i k šatů a sukním. Věřili byste, že i nevěsty se neštítí obout si pod svatební šaty tenisky? A jak to souvisí s našim pánským šatníkem? Prostě když už je možné tohle, tak i pánský šatník dostal šanci být pohodlnějším, méně formálním, a ještě více sportovním. Revoltou se tak v pánském šatníku staly právě tepláky či celé teplákové soupravy, které se vymanily z tělocvičen i z obývákových gauču a vyrazily směle jako nový módní trend do městských ulic.

 

Neohlížejte se! Užívejte si tepláky jinak

Čtyřicátníci, kteří zažili „dobu minulou“ (ne, nebyl to pravěk), budou nejspíš váhat. Přece jen jim už táhne na padesát, a hlavně, mají před očima ty tmavě modré tepláky, které měly neuvěřitelnou schopnost měnit tvar. Jednou jste poklekli, a vybulená kolena již zůstala. Podruhé jste se ohnuli, a do tepláků byste od té chvíle mohli přizvat ještě jeden zadek. Nedej Bože zapršelo, a vy jste zmokli. To uměly svoji délku i zdvojnásobit. A k tomu všemu – celý národ (tedy dvojnárod, Češi i Slováci), jsme nosili zcela identické modré tepláky.

 

Moderní tepláky a pánské teplákové soupravy se s novým trendem změnily ještě více

Tepláky prošly za třicet let obrovskými změnami. V poslední době se dokonce proměnily na hybrid mezi tepláky a kalhotami. Materiál zůstal pružný, úpletový a pohodlný, jako na teplácích. K tomu i některé prvky, jako je pas v gumičce se šňůrku či pružná manžeta na kalhotách. Do toho však vstupují prvky, které se je snaží přiblížit kalhotám. V pánské kolekci tepláků a teplákových souprav od Bolf.cz přesně takové naleznete. Může jít třeba o kapsáčové tepláky, které si z klasických kalhot „ukradly“ právě zmiňované kapsy. Jiné nabízí vzory a barevnost připomínající maskáčové kalhoty, nebo dokonce džínsy, či designové prvky dříve typické spíše pro běžné kalhoty.

Moderní pánské tepláky se nebojí ani pestrých barev. I když černá a „padesát odstínu šedi“ dominují i kolekci tepláků na Bolf.cz, najdete zde i kousky v extrémně pestrých barvách. Neonové tepláky, červené, modré, zelené, též hořčicové (okrové), nebo bordó – dali byste jim šanci? Rozhodně se to nebojte zkusit. S fashion trikem vypadají dobře.

 

Jak dnes nosit pánské tepláky?

Být fashionable rozhodně neznamená pouze se obléct do tepláků. Chce to je umět rovněž správně kombinovat. V létě je to snadnější a též uvolněnější. K teplákům si vystačíte s módním tričkem a s teniskami. Pozor, sandály ne! Ty si nechte jen na zahradu. A když je chladněji? K teplákům se skvěle hodí džínska, která se i díky této kombinaci vrátila na fashion scénu. Protože přece jenom, v kombinaci džíny-džínska je to trochu retro. S tepláky je však džínové bunda opět fashion.

K teplákům však máte možnost obléct též (nejen) sportovnější sako, jinou bundu do pasu, či dokonce v zimě kabát s délkou pod zadek. Pozor ale na mikiny. Zatímco předchozí outfity se hodí normálně do města mezi lidi, do hospody i do práce, s mikinou jde jen o sportovní outfit vhodný do tělocvičny, pro sport, na zahradu a jako domácí oblečení. A jeden tip nakonec? Co byste řekli na kombinaci tepláků a slimfit košile? Dolaďte je tón v tónu, nebo dokonce sáhněte po identickém odstínu. Tak co, nevidíte teď pánské tepláky ve zcela jiném světle?

Teplákové soupravy naleznete na adrese https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-kalhoty_Teplaky-833.html