Pergola poskytne nové možnosti

Pergoly a přístřešky u domu či chaty, kde si můžeme sednout venku a přitom být stále tak trochu doma jsou stále oblíbenější. Není divu, poskytují nám další prostor k užívání a přitom možnost užívat si krásného počasí.

Možností využití je ale více. Pergola může tvořit optický předěl zahrady nebo být součástí plotu k sousedům a přirozeně tak ohraničovat prostor. Stavebnicový systém pergol umožňuje různá využití i úpravy a záleží tak jen na naší fantazii a potřebách, kam a jak pergolu umístíme. Několik věcí je ale dobré si rozmyslet předem.

 

  • Účel – chcete mít posezení s možností vytvoření stínu nebo spíše jen hledáte možnost, jak oddělit užitkovou zahradu od té okrasné? Má být dominantou zahrady nebo naopak tvořit její součást, tedy máte v plánu nechat ji obrůst vhodnými rostlinami?
  • Velikost – pergola nám poskytuje útulný postor, kde chceme a rádi trávíme čas. Máte v plánu ji využívat sami jen v kruhu úzké rodiny nebo se u vás dveře netrhnou s návštěvami a pod střechu pergoly by se mělo vejít hodně lidí?
  • Umístění – pergolu je možné díky variabilitě postavit kdekoli a jakkoli, může stát samostatně, využívat třeba jednu zeď domu nebo být pokračováním zahradního domku. Rozmyslete si, kam chcete pergolu postavit a jak.
  • Doplňky – do pergol je možné přidat různé okrasné mříže a zástěny, které mohou mít skvělé využití jako ochrana před větrem. Na zastřešení využít místo rákosu či makrolonu šindele a tak její vzhled ještě více sladit s domem
  • Tvar – běžné jsou kruhové, obdélníkové, čtvercové, rohové i atypicky řešené. Záleží jen n vás, jakému řešení dáte přednost a které bude nejlepší pro vaší zahradu.

Z pergoly může být jen malý romantický koutek pro dva s možností odpočinku a schování se před zbytkem světa. Nebo velký kus zastřešeného prostoru, kde od rána do večera zní smích dětí i dospělých a slouží jako centrum veškerého dění od jara do podzimu. Na www.vladeko.cz najdete mnoho variant pergol a konstrukčních dílů, které můžete mezi sebou kombinovat a postavit si tak pergolu přesně podle svých požadavků.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *