Připraveni na léto? Ochránit kůži, tělo a vlasy trvá jen pár minut!

Léto bývá časem pro běhání po parku, vyhřívání se v přímořském slunci nebo účast na víkendovém závodě v běhu. Všechny tyto aktivity jsou zábavné, ale mohou ovlivnit zdraví vaší pleti a vlasů i úroveň hydratace. Přinášíme vám tři rychlé tipy, abyste se ujistili, že jste chráněni po celé léto a přitom si užíváte slunce.

 

Použijte opalovací krém 30 minut před tím, než se vydáte ven

Většina škod, které vidíte na kůži, pochází od slunce. Přitom je ochrana kůže před poškozením UVA/UVB zářením jednoduchá, stačí se namazat opalovacím krémem před tím, než se vydáte ven. Na trhu existuje mnoho možností, stačí si vybrat, které budou vyhovovat vašim preferencím a potřebám. Zvolit můžete spreje, krémy i tyčinky.

Nejdůležitější je hledat široké spektrum ochrany. Potřebujete totiž ochranu před UVA (ultrafialovými paprsky, které nemůžete cítit nebo vidět) i UVB paprsky (paprsky, které cítíte okamžitě). Použití širokospektrálního opalovacího krému (s hodnotou SPF 15 nebo vyšší) 30 minut před odchodem ven, dává opalovacímu krému dostatek času na to, aby vám poskytl maximální ochranu a předcházel kožním chorobám, včetně rakoviny kůže.

Tajemství skvěle vypadající pleti: hydratace

Dostatečná hydratace během léta je klíčem k tomu, aby vaše pleť vypadala hladká a zdravá. Průměrný člověk potřebuje asi 8 až 12 sklenic vody denně, což jsou asi dva až tři litry tekutin. Každý člověk potřebuje vodu, ať už přichází ve formě ovoce nebo sklenice šťávy. Abyste se ujistili, že během letních aktivit nebudete dehydratovaní, nezapomeňte si před každým odjezdem z domu naplnit láhev vodou.

Vaše tělo má mechanismus, který vyvolává žízeň. Pokud ale lenošíte, odpočíváte na pláži, hodiny se procházíte po památkách nebo děláte jiné věci, můžete zapomenout na pití, což vede k dehydrataci. Máte-li s sebou neustále sbalenou vodu, je snazší pamatovat na pití.

 

Vlasy udržujte hydratované a zakryté

Velké klobouky a čepice poskytují dostatečný stín nejen pro vaši tvář, ale i pro celou pokožku hlavy. Klobouk, který pokrývá celou pokožku hlavy, pomůže snížit účinky UV záření, které ji trvale poškozují a způsobují její vysychání. Silné UV záření, kombinované s teplem a suchem, může poškodit vlasové folikuly a vysušit pokožku. Dodávání vlhkosti vlasové pokožce pomocí olejů nebo balzámů znamená velký rozdíl ve vzhledu vašich vlasů.

Také namočení vlasů a použití kondicionéru před odchodem na slunce pomůže vaše vlasy hydratovat. Vyhněte se častému žehlení, kulmování a kartáčování, protože to může poškodit vlasové folikuly a vaše vlasy budou vypadat krepaté a suché. Pamatujte si, že pokud chcete mít v létě zdravé vlasy, je nutné je skrýt před sluncem, udržovat pokožku hlavy hydratovanou a vyživenou a vyhnout se poškození vlasových folikulů.

Během léta jsou dny delší a přinášejí více příležitostí pro dobrodružství a zábavu. Díky těmto jednoduchým tipům si můžete všechny letní dny užít naplno!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *