Podzimní nachlazení už je tu: jak se mu vyhnout?

Každý rok je to stejné, chvíli odoláváme a pak se jednoho dne ráno vzbudíme s rýmou, slzícíma očima a bolestí hlavy a ze všeho nejvíce si přejeme zůstat v posteli. Jak s nachlazením bojovat?

 

Rizikové babí léto

Stále ještě s čerstvými vzpomínkami na léto vítáme každý slunečný podzimní den a chceme si ho užít do poslední minuty, vždyť nás čeká zima. Vydařené babí léto je jako stvořené pro trávení času venku, musíme tomu ale přizpůsobit i oblečení. A to bývá často kámen úrazu, protože sluneční paprsky ještě mají sílu a v zápalu sportu nebo jiné aktivity nevnímáme chladný vítr. Když se pak dostaví pocit zimy, už je většinou pozdě, teplota jde rychle dolů a domů se vrátíme prochladlí. To je nejčastějším důvodem podzimního nachlazení, kterému bychom se ale rádi vyhnuli. Dobré oblečení a imunita jsou základem pro to, jak přežít bez nastydnutí a odolávat bacilům. Třetí důležitou věcí jsou vitamíny.

 

Imunita je základ

Lidé se sníženou imunitou jsou velmi náchylní na onemocnění, protože organismus nemá dost sil se bránit. Kvalitní odpočinek a spánek pomáhají imunitu zlepšit, stejně jako vitamíny. Ty můžeme získat z tablet, mnohem lepší je ale přirozená forma a tak potřebujeme ovoce a zeleninu a různá semínka. Jako svačina nám poslouží čerstvé ovoce, ale nemůžeme ho sníst celou přepravku. Snadný způsob, jak dostat vitamíny do dospělých i dětí je smoothie. Koktejl z ovoce a zeleniny s přidanými semínky, bylinkami a tekutinou oslazený třeba medem jednoduše připravíme, stačí si všechny suroviny oloupat a nakrájet a o zbytek už se postará vysokootáčkový mixér Orava. Ten zpracuje všechny suroviny tak, že si uchovají výživné látky, vitamíny i minerály a přitom vykouzlí chutný koktejl s chutí, jakou máte rádi. S výkonem 20 000 otáček zvládne bez problémů rozmixovat i oříšky nebo led, kromě smoothie se tak hodí i pro přípravu zmrzlin nebo ovocných dezertů. Pět mixovacích nádob vám umožní si připravit smoothie třeba i na cestu do práce nebo jako svačinu na výlet a tak se nepřipravit o denní dávku vitamínů. Nádoby i ostatní příslušenství pak snadno umyjete v myčce a mixér je tak ihned připraven na další použití.

Především děti mívají problém sníst syrovou zeleninu nebo ovoce, koktejl je tak naprosto ideálním způsobem, jak do nich vitamíny dostat. Do smoothie si můžete přidat cokoli vám chutná, kombinace jsou téměř neomezené a tak můžete celý podzim a zimu dopřávat svému tělu vitamíny v chutné formě, abyste lépe odolali nastydnutí a byli zdraví.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *