Pořiďte si skvěle padnoucí rukavice na motorku

Rukavice jsou designový prvek, ale zároveň vás chrání. Správný výběr rukavic na motorku ovlivní, jak se budete cítit při špatném počasí, případně jak moc dodření budete, pokud dojde k nejhoršímu a z motorky spadnete. Zároveň je nutné, aby se v rukavicích dobře řídilo. Jak tedy vybrat ty správné?

Výběr je skutečně bohatý, vyrábí se speciální rukavice na motorku pro motokross nebo naopak pro styl chopper. Nejdůležitější je tedy zvážit vaše potřeby.

Opravdu rukavice potřebujete?

Ano, opravdu. Zkuste si představit, že jedete rychlostí 100 km/h, narazíte a spadnete. Většinou před sebe dáte ruce. Pokud však budou holé, maximálně se svezete po asfaltu a budete je mít dodřené. Hlavní roli hrají dlaně, takže jsou-li vám rukavice opavdu nepříjemné, pořiďte si aspoň bezprsté, které dlaně ochrání.

Na co určitě myslet při výběru?

V prvé řadě si vyberte správnou velikost. Nesmí vám být ani velké, ani příliš těsné. Prsty musí správně sedět, je třeba, aby byly schopné se pohybovat. Zamyslete se i nad materiálem. Velmi často se setkáte s koženými rukavicemi, které skvěle chrání – ovšem není kůže jako kůže, musí být kvalitní! Textilní rukavice by měly mít kevlarové či karbonové vlákno, jinak vás nedokážou spolehlivě ochránit. Někteří motocyklisté si pořizují rukavice rovnou dvoje. Jedny mají na léto, druhé na zbytek roku. V létě přece jenom může být trochu nepříjemné trápit se v teplých kožených rukavicích.

Jaké otázky si položit?

Než se vydáte do obchodu, zamyslete se nad tímto:

  • Jaký typ motocyklu máte, případně na kterém jezdíte nejvíce?
  • Jak často jezdíte a na jak dlouhé cesty se vydáváte?
  • Jezdíte i za špatného počasí a při dešti?
  • Plánujete jezdit spíš v zimě nebo v létě? Pokud vytahujete motorku jen v teplejších dnech, super zateplené rukavice určitě neužijete.
  • Jste silniční nebo motokrosový typ?
  • Jezdíte agresivně? Jestliže ano, potřebujete rukavice s protektory.

Odpovědi na tyto otázky vás navedou ke správnému výběru.

Kde rukavice koupit?

V současné době snad ani není jiná možnost než si vybrat online. Zkuste to například v e-shopu Moteam.sk, kde mají i skvěle padnoucí přilby HJC a další vybavení pro motorkáře. Jde o slovenský e-shop, ale zasílá i do ČR.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *