Zásnuby a svatba – vyznáte se v pravidlech pro zásnubní prsten a snubní prsteny?

Trochu se to plete. Který prsten je vlastně kterým a co by měl splňovat? Zásnuby, svatba – obojí má v našem životě smysl, stejně tak jako speciální prsteny, které k zásnubám a ke svatbě patří.

Jak vybrat zásnubní prsten?

Ani v dnešní době dlouhodobých předmanželských vztahů neztrácí zásnubní prsteny smysl. Právě na tuto chvíli pár vzpomíná snad více než na vlastní svatbu. Překvapení pro partnerku (pořád se držíme této tradice, rovnoprávnost, nerovnoprávnost), nezapomenutelná romantická večeře, požádání o ruku například při párovém seskoku padákem, nebo při romantickém letu v balónu – na to se nezapomíná. Událost, kterou žádost o ruku je, musí ohromit dvakrát. Situací i zásnubním prstenem.

Zásnubním prstenem žádáme o ruku. Tento prstýnek má svá pravidla. Nemusíte se inspirovat romantickými filmy a seriály, kdy se ženy předhánějí, kolika karátový diamant mají na svém zásnubním prstenu. Ale pravdou je, že kámen, především diamant, na prsten patří. Zásnubní prstýnek vybírejte podle vkusu partnerky. Důležitá je správná volba barvy zlata. Některé ženy preferují žluté zlato, jiné bílé. Poznáte to snadno podle typu prstenů a dalších šperků, které partnerka nosí. Módními vlnami pak tam a zpátky prochází růžové zlato.

Na co při výběru zásnubního prstenu nezapomenout? Především na fakt, že jej bude vaše nastávající, když vše dopadne dobře, nosit spolu se snubním prstenem. Takže při výběru toho zásnubního přemýšlejte rovnou nad tím, jak budou vypadat vaše svatební obroučky.

Když jde do tuhého aneb jak vybrat svatební prsteny

Svatební prsteny, též snubní prsteny či svatební obroučky – tři názvy pro stejnou věc. Pro dva prstýnky, které si vyměníte u oltáře, nebo na úřadě jako symbol toho, že se stáváte manželi. Dříve bývaly svatební obroučky stejné jak pro muže, tak pro ženu, a odlišovaly se pouze svojí velikostí. Dnes je často dámský prstýnek jiný. Bývá doplněn kamínky, opět diamanty, nebo třeba tvarově řešen téměř zcela jinak. Stejné prvky však zůstávají zachovány – obvykle barva zlata.

Aktuálním hitem jsou zcela minimalistické svatební obroučky ze zlata i svatební prsteny v černé barvě díky použití karbonu. Žádané jsou svatební obroučky ze dvou barev zlata, ale též s párovým vzorem, který vynikne, když se dají prsteny k sobě. Tradičně žádaným vzorem je srdce a otisk prstu. Novinkou je i používání dalšího materiálu – wolframu.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *