Jak si připravit dobrou kávu v pohodlí domova?

Milovníci dobré kávy, zbystřete. Dávno již není na trhu pouze obyčejný překapávač s filtrem. V dnešní době máte opravdu mnoho možností, jak připravovat dobrou kávu doma. Jak se v nich ale zorientovat? Jaký si pořídit přístroj, aby vaše pravidelná ranní kávička splňovala vše, co potřebujete? Aby vám dodala dostatek energie, ale hlavně, aby vám chutnala?

French press

Pokud nemáte rádi složité přístroje, je pro vás French press z nerezové ocele jako stvořený. Je to totiž ten nejjednodušší přístroj na výrobu kávy. Jedná se o konvičku, nejčastěji skleněnou či nerezovou, která obsahuje píst s filtrem. Při přípravě kávy stačí nalít do této konvičky vodu, a následně oddělit píst od sedliny. A to je opravdu vše. Kávu tak máte hotovou velmi rychle. A jelikož byl vyroben ve Francii, tak dostal příznačný název – French press.

Pákové kávovary

O level výše od French pressu jsou takzvané pákové kávovary. Jejich výhodou je, že si můžete sami určit, jak silnou kávu budete chtít. Tu si totiž sami dávkujete do speciální páky, kterou vložíte do kávovaru, naplníte nádobku na vodu a už jen zapnete tlačítko. Kávovar se sám postará o výrobu tak silné kávy, jakou chcete. Jestli je na vás presso moc silné, můžete využít také napěňovač mléka, který je na tomto kávovaru umístěn – a připravit si tak kávu jako z kavárny.

Automatické kávovary

A pokud ráno opravdu nemáte na nějaké připravování náladu, existují také automatické kávovary, u nichž jste omezení opravdu jen stisknutím tlačítka – a vaše káva je hotová. Jsou také vhodné, pokud máte často návštěvy. Kávu jim připravíte snadno a rychle, a přesně podle jejich chutě. Presso, latté, capuccino a další druhy kávy vás nikdy nezaskočí. Ani vás, ani váš automatický kávovar. Dokáže za vás kávu nejenom umlít, ale také upěchovat a spařit. Nicméně automatický kávovar je vhodný opravdu pro ty náročnější z nás.

Vřele doporučujeme French press a pákový kávovar, když si chcete připravit kávu opravdu podle sebe.