Potrubní přeprava zrychluje výrobu

Ve velkých podnicích patří mezi nejčastější problémy přeprava surovin z jednoho místa na druhé. Jedná se o náročný proces jak na čas, tak finance. Potrubí může přepravu výrazně usnadnit.

Potraviny v čistotě

Všude tam, kde se zpracovávají sypké nebo tekuté suroviny, je samotná přeprava zdlouhavá. Vše se musí balit a ručně převážet na paletách či v nádobách k dalšímu použití. Potrubní stavebnicové systémy umí za krátký čas přepravit velké množství surovin za dodržení vysokých hygienických standardů. Čistota během přepravy je důležitá například v potravinářství, kde je jakékoli znečištění naprosto nepřípustné. Potrubní soustava Food Grade je určena právě pro potravinářský průmysl a splňuje všechny požadavky evropské směrnice EC1935/2004 i americké FDA. Přeprava potrubím dokáže efektivně šetřit čas i náklady, je možné ji využít i pro dodání surovin k míchacím nádobám. Směsi koření nebo čajů se skládají z více surovin v přesně stanovených poměrech a v průmyslovém měřítku je velmi zdlouhavé vše vážit a dávkovat ručně.

 

Granule i piliny

Využití najdou potrubní systémy nejen v potravinářství, ale také ve farmaceutickém a chemickém průmyslu a všude, kde je nutná naprostá čistota. Přepravit lze sypké suroviny bez ohledu na to, zda se jedná o prášek, granule, části rostlin nebo zrna. Za zlomek času, který by potřebovaly lidské ruce, lze přepravit mouku, čaj, piliny, chemické látky, léčiva nebo třeba obilí ze skladu k dalšímu zpracování nebo přímo na balicí linku. Instalace potrubních systémů je díky rychlospojkám jednoduchá, celý systém propojíte rychle a přesně podle svých potřeb. Není nutné přestavět celý závod a měnit jeho dispozice, potrubní systémy jsou velmi variabilní.

Potrubí je vhodné do různých prostředí, nabízí maximální těsnost a hygienickou čistotu. Lze ho krmě přepravy sypkých materiálů využívat i k odvodu par nebo prachu na pracovišti.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *