Slipy nebo trenýrky?

Pánské prádlo nabízí mnoho střihů, které se hodí pro různé příležitosti a také ovlivňují pohodlí a volnost pohybu při nošení. Mezi ty nejoblíbenější patří slipy, boxerky a trenýrky.

 

S nohavičkou i bez

Slipy jsou pohodlné a stále patří mezi oblíbený střih, který si na sebe denně oblékají tisíce mužů. Jsou pohodlné, kopírují tělo, nikde se nehrnou a intimním partiím dopřávají dobrou oporu, hodí se tak i pro sport. Populární jsou i mezi profesionálními sportovci, které také často můžeme zahlédnout v reklamách, ve kterých na sobě mají právě slipy. Přiléhavý střih bez nohaviček je vhodný také pod upnuté kalhoty, pod kterými by se jinak rýsovaly lemy nohaviček. Slipy jsou pod svrchním oblečením neviditelné, pozor si musíme dát jen na výběr vhodné barvy. Přiléhavý střih mají i pánské boxerky, ty však již mají nohavičku. Jejich obliba stále roste a jsou také vhodné i pro sport nijak neomezují v pohybu, ale poskytují dostatečnou oporu. Pod upnutým oblečením se mohou nohavičky shrnovat a vytvářet nevzhledný lem, který je viditelný. Shrnutá látka může také podráždit pokožku a způsobit otlaky. Boxerky je tak vhodnější nosit pod volnější kalhoty nebo šortky, případně alespoň předem zkusit, zda nedochází ke shrnování nohavic. Viditelný lem látky totiž působí nevzhledně a dokáže zkazit celkový dojem.

 

Volnost pro pohodí

Nejvolnější střih mají trenýrky, které však nemusí každému vyhovovat především při aktivním pohybu. Mají široké nohavičky a volný střih, který neposkytuje téměř žádnou oporu, ale nabízí mnoho volnosti. Ta může být vítaná pro chvíle odpočinku či spánek, na sport je ale vhodnější zvolit spodní prádlo, které poskytne více opory. Pokud jste zvyklí na slipy, může vás volnost trenýrek i zaskočit, nikde neškrtí a nejsou upnuté. Patří však mezi nejpohodlnější kousky prádla.

To, který střih je pro vás ten nejlepší, zjistíte nejsnáze tak, že je vyzkoušíte. Často jsme na něco zvyklí a nechceme to měnit, pokud se ale odhodláme, můžeme objevit více pohodlí.