Proberte podzimní šatník už v létě, ušetříte si čas

Léto je v plném proudu, teploty pravidelně dosahují k tropickým hodnotám a na podzim či zimu si vzpomene snad jen, když je nám opravdu horko. Připravit se na ně ale můžeme s předstihem.

 

Než se nadějeme, bude tu

I když nás to zatím ani nenapadne, už za pár týdnů vystřídá slunečné léto deštivý podzim a tílka a kraťasy vyměníme za dlouhé kalhoty a mikiny. A jako každý rok zjistíme že vloni oblíbené věci už ztratily své kouzlo, vyšly z módy nebo nám nesedí a jako každý rok budeme řešit problém přeplněného šatníku a toho, že nemáme co na sebe. Zkuste si tak s předstihem probrat šatník a vyřadit z něj věci, které nenosíte a ani to nemáte v plánu. Vytříděné oblečení nemusíte hned vyhazovat, může ještě posloužit dále. Recyklace textilu je relativní novinka, kterou se učíme brát za stejnou samozřejmost, jako třeba třídění a recyklaci plastů nebo skla. Uděláte si tak místo v šatníku, budete moci s předstihem případně doplnit chybějící kousky do podzimních plískanic a ranních mrazíků a zároveň pomůžete tam, kde je potřeba.

 

Proč třídit textil

Vám už třeba mikina neposlouží, ale někomu jinému v nouzi ještě ano. Někteří lidé nemají to štěstí, že mohou vybírat oblečení podle poslední módy, ale zkrátka nosí to, co mají. Vy své oblečení, ale i ložní prádlo, doplňky, boty či kabelky můžete odnést místo do popelnice přímo do speciálního kontejneru. Právě tyto kontejnery na textil slouží k tomu, že do nich kdokoli odloží nepotřebné oblečení a další textil a několikrát týdně je jejich obsah svezen do centrály, kde dobrovolníci vše vytřídí a rozdělí mezi neziskové organizace. To, co se nevyužije, putuje k dalším partnerům k recyklaci. Nepotřebný textil se pak využije na výplně slamníků či autosedaček, na výrobu úklidových a čistících hadrů a mnoha dalších věcí. Recyklace oblečení tak není pro nás nijak náročná, kontejnery najdete téměř v každém městě.  Není problém najít si ve svém okolí ten nejbližší.

A kdyby zrovna náhodou pršelo a budete mít chvilku volna, otevřete svoji šatní skříň a vyberte, co se vám již nehodí.. Uděláte si tak místo a vaše věci potěší potřebné. Tak s chutí do toho!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *