Prodej nemovitosti bez starostí? Nechte to na realitní kanceláři!

I když je investice do nemovitosti asi nejlepší možný způsob zajištění se, nečekané okolnosti vás mohou donutit se domu či bytu rychle zbavit. Zvláště, když v dnešní době jsou ceny realit nastaveny poměrně vysoko. Co vás při prodeji všechno čeká?

 

Starosti nechte na realitní kanceláři

Asi nejdůležitějším krokem, který vám ušetří mnoho času i případných starostí, je spolupráce se solidní realitní kanceláří. Při prodeji na vlastní pěst vás totiž čeká mnoho vyřizování, právních úkonů a administrativy – nehledě na skrytá nebezpeční, která možná nebudete schopni sami odhalit. Pro schopné realitní makléře je však prodej nemovitostí denní chleba a snadno si poradí s jakýmkoliv problémem, který by případně mohl nastat. Jak však poznat dobrou realitní společnost?

V první řadě se do ní zajděte podívat osobně a nechte si vysvětlit, jak přesně bude prodej probíhat, jaké dokumenty budete potřebovat a co je všechno nutné zařídit. Pokud s vámi komunikují, vše vám podrobně vysvětlí a poradí – jednáte se skutečnými odborníky, kteří svému oboru rozumí. Zajímejte se o služby, které vám mohou zprostředkovat. Kvalitní realitní kanceláře svým klientům poskytují odhad ceny nemovitostí zdarma nebo homestaging. Můžete také prozkoumat jejich reference na internetu.

 

Co je na vašich bedrech?

Zatímco se realitní společnost bude starat o mapování své sítě klientů a právní záležitosti, vás čeká příprava nemovitosti na prodej. I když si možná říkáte, že není potřeba prostor nijak zvelebovat, protože každý si ho bude chtít přestavět nebo přizpůsobit k obrazu svému, k rychlému a nekomplikovanému prodeji bytu či domu patří příprava. Nikdo ani okem nezavadí o zašlou a zanedbanou místnost. Proto vše pečlivě ukliďte, proveďte údržbu a nemovitost naaranžujte. Bohatě vám k tomu postačí pár kousků nábytku, záclony a pokojové květiny. Pokud si nevíte rady, jak nejlépe by měl byt nebo dům na fotkách vypadat, inspirujte se katalogy řetězců prodávajících nábytek nebo fotografiemi z hotelových pokojů.

Staré známé přísloví tvrdí „dvakrát měř, jednou řež“. Při plánování prodeje nemovitosti to platí několikanásobně. A velice promyšlené je rozhodnutí pečlivě zvážit výběr realitní kanceláře a další kroky již absolvovat se zkušeným partnerem a bez starostí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *