Domácí cvičení nemusí být žádná věda

Před plavkovou sezónou toužíme všichni trochu si vytvarovat postavu a zlepšit si tak sebevědomí. Není nutné narychlo se hlásit do posilovny, cvičení v domácích podmínkách je stejně efektivní a navíc ho můžeme provozovat kdykoli.

Sport a aktivní pohyb jsou pro naše tělo velmi důležité. Zlepší se fyzička, zpevní a vytvarují svaly, pomůžeme svému srdci i plícím a samozřejmě budeme mít více energie i dobré nálady. Vybavit si malou domácí posilovnu je jednoduché.

Strojů, na kterých můžete doma posilovat, je mnoho. Pro domácí cvičení je vhodný cyklotrenažér, rotoped nebo běžecký pás, záleží na vašich preferencích a také na tom, kolik prostoru doma máte. Nabídka je velmi široká a  jednotlivé typy a model se liší cenou i tím, co všechno umí. Dražší modely jsou většinou elektronicky ovládané, mají vyšší nosnost a často i hrudní pás, díky kterému můžete měřit svoji tepovou frekvenci.

Rotoped nebo jeho modernější příbuzný, eliptický trenažér, patří mezi nejoblíbenější stroje pro domácí cvičení na kterém posílíte především stehenní a hýžďové svaly. To uvítají především ženy, které cvičí kvůli hubnutí, formování postavy a spalování tuků. Muži se naopak zaměřují více na budování síly a nabírání objemu svalů. Proto v domácí posilovně nesmí chybět ani činky různé váhy a ideálně i posilovací lavice, která má velmi univerzální použití pro mnoho cviků.

Činky a další cvičební pomůcky bychom opět měli vybírat s ohledem na ty, kdo je budou používat. Křehká slečna si asi hned neporadí s 20 kily a nadšený sportovec ve středních letech bude naopak z těch dvoukilových spíše zklamaný. Pokud si zařizujete domácí fitness pro sebe, máte vyhráno, pokud pro další členy domácnosti, volte více variant a typů nebo vsaďte na univerzální řešení.

Mít doma i jen jednu věc pro cvičení je lepší, než nic. Ze začátku buďte na sebe opatrní a nepřepalte start, aby si svaly postupně zvykly na zátěž a bez úrazu jste mohli pokračovat i další dny v cestě za lepší kondicí i tělem.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *