Spinning: nevěřte pověrám a mýtům

Hledáte způsob, jak si po náročném dni v práci aktivně odpočinout a zalíbil se vám spinning, ale provází ho tolik mýtů, že nemáte odvahu jít na lekci? Není důvod se bát, seberte odvahu a vyrazte, spinning si zamilujete. Mýty totiž jsou opravdu jen mýty.

Spinning je jízda na kole, které stojí pevně na podlaze. Zato vy se můžete opřít do šlapání pořádně opřít a pod vedením instruktorky si na kole pořádně zařádit do rytmu hudby. Odměnou vám bude protažené a posílené tělo, záplava endorfinů a dobrý pocit sama ze sebe. Co tedy můžete občas zaslechnout a je na tom alespoň zrnko pravdy?

Nebaví mě jezdit na kole a tohle je taky kolo.
Ano, to sice ano, ale místo nudných dlouhých silnic a kopců je před vámi usměvavá a energická instruktorka, co vás provede celou lekcí, vymýšlí různé choreografie a vše doprovází hudbou, která vás nutí se hýbat s úsměvem. Super fitness trénink, který vás zabaví i pořádně unaví.

 

Nevydržím šlapat, nejezdím na kole.

Nevadí. Každý někdy a někde začínal, a pokud vám náhodou dojdou síly, nic se neděje, jednoduše zvolníte a pak se zase přidáte. Kondice se musí nejdříve vypěstovat a pak teprve můžete chtít po svém těle výkony hodné vrcholových sportovců. Klidně se instruktorovi přiznejte, že jste na lekci poprvé, dá na vás pozor a povzbudí, když to budete potřebovat.

 

To je jen v Praze …

A opravdu jste si tím jisti? Spinning je oblíbený a najdete ho v mnoha městech, nejen v Praze. Spinning v Brně je na vysoké úrovni a školení instruktoři vám sami dokážou, že za kvalitním tréninkem nemusíte jezdit na druhý konec republiky.

 

Budu mít stehna jako Schwarzenegger!

Když se budou pořád posilovat nohy na kole, narostou svaly na stehnech a nepůjde pak nosit ani sukně. Kdepak, ani tomuto mýtu nevěřte a pohybu se nebojte. Spinning je spíše vytrvalostní sport zaměřený na redukci tuku.

Sebrat trochu odvahy a jít si na vlastní kůži vyzkoušet kouzlo spinningu se vám stonásobně vrátí. Dobrý instruktor poradí, pomůže i povzbudí a za pár lekcí už budete v sedle mnohem jistější a i na vaší kondičce bude pokrok znát. Posilovny v Brně nabízí různé lekce a tréninky, kde si kromě spinningu můžete vyzkoušet třeba core trénink, jógu a mnoho dalších aktivit. Anebo si zalenošit a odpočívat ve wellness zóně, je to jen na vás.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *