Sekční garážová vrata: znáte jejich výhody?

Vrat do garáže si většinou všimneme jen tehdy, když je zrovna používáme, jinak naší pozornosti tak trochu unikají. Při rekonstrukci garáže nebo stavbě nové bychom ale jejich výběru měli věnovat přeci jen více času.

Garážová vrata bývají dominantním prvkem domu, a proto by měla ladit s domem, případně i dveřmi a okenními rámy. Jejich hlavní funkce je však samozřejmě jiná, chrání garáž před nepřízní počasí i zloději a chladem. Garážová vrata jsou tak nejdůležitějším prvkem pro vjezd do garáže i ochranu domu. Často totiž slouží i jako druhý vchod do domu tak i ochranu našeho domu. Přes garáž často procházíme do domu, slouží tak jako druhý vchod a i ten je potřeba mít zabezpečený. Kvalitní garážová vrata tuto funkci bez problémů zvládnou a nemusíme se tak o svou bezpečnost bát. Nejoblíbenější jsou v současnosti garážová vrata sekční, která mají mnoho výhod.

  • Otevírají se zasouváním pod strop, nepotřebují tak před garáží mnoho prostoru. Hodí se tak i do míst, kde je výjezd z garáže do kopce nebo třeba rovnou do ulice a klasická vrata není možné umístit.
  • Uvnitř garáže vyžadují prostor pod stropem pro ukotvení zasouvacího mechanismu, stěny jsou volné k umístění polic a regálů.
  • Vynikající tepelně i zvukově izolační vlastnosti
  • Umožňují dálkové ovládání
  • Mohou mít šířku pro projetí až dvou aut najednou
  • Jsou odolné a mají dlouhou životnost
  • Design dle výběru může být téměř jakýkoli, díky technologii digitálního tisku Duraprint se neomezuje jen na základní barvy, ale lze natisknout třeba fotografii z dovolené, abstraktní obrazce nebo kresbu vašich dětí

Dobře vybraná garážová vrata nám usnadní jejich každodenní a bezproblémové používání. Výběr vrat si tak pečlivě promyslete, berte v potaz i blízkou budoucnost, například plánované terénní úpravy nebo i to, že malý keř vedle garáže bude za pár let mnohem větší.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *