Symbol české státnosti vás zve k prožití pár příjemných dnů

Poznat Prahu, místa kudy proudila historie, nenechat si ujít Karlův most nebo Pražský hrad. Jistě, to je jedna strana mince, ale pokud chcete pochopit slavnou minulost opravdu důkladně, bude třeba se vydat i mimo centrum naší země. Hrad Karlštejn je jistě znám hlavně kvůli filmové veselohře s účastí celé tehdejší české herecké špičky, ale turistické zajímavé je i jeho nejbližší okolí. Nabízí se proto romantický výlet ve dvou, letní dovolená nemusí vždy být jen v zahraničí.

 

Doslova jen pár kilometrů od letiště

Rozhodně nepojedete žádnou osamělou krajinou, protože Karlštejn je jen patnáct kilometrů od největšího z pražských letišť. Tudíž, pokud jde o dopravu, nemusíte mít jistě žádné zbytečné starosti. Hotel u Karlštejna nabídne od poloviny března místo pro ojedinělou relaxaci.

Pohled na Berounku, ale také blízkost českého gotického hradu číslo jedna, snad nejvýznamnější stavby českých dějin, která ukrývala v jednu dobu i slavné korunovační klenoty. Odpočinek u grilu nebo v malebném altánku, místo, kde nikdo nikam nespěchá, vychutnáte si zde doslova každou minutu…

 

Okolní příroda stojí za malý výlet

Karlické údolí, jeskyně Koda nebo třeba Císařská rokle. V okolí Karlštejna se nabízí celá řada atraktivních míst, která byste si určitě neměli nechat ujít. Nakonec, malá procházka přeci nikomu neuškodí! Zahrajete si tu i golf, nechybí bankomat a čerpací stanice, takže jste vítáni i s vlastním vozem, který můžete zaparkovat nedaleko hotelu.

Ubytování u Karlštejna nabídne pár pěkných dní nejen na prohlídku samotného hradu, ale i další příjemné zážitky na pomezí Prahy a Středočeského kraje. Nakonec, kolik toho víte o slavném panovníku z rodu Lucemburků, jenž se často odvolával i na své dávné přemyslovské předky?
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *