Termokamera pomáhá vidět

Umíme pracovat s věcmi, které vidíme. Na pohled poznáme, jak jsou velké, jakou mají barvu a třeba i tvar. Mnoho věcí ale jen okem nevidíme a pak musí nastoupit technika, která nám pomůže.

 

Vidí teplotu

Kromě barvy a velikosti má každý předmět i živá bytost určitou teplotu a vlhkost, což ale jen pouhým okem nevidíme. Vyzařované elektromagnetické záření umí rozpoznat termokamera, která funguje na principu bezdotykového měření teploty. Když bychom vynechali vědecké termíny a vysvětlili to jednoduše, termokamera zaznamená vlnovou délku infračerveného záření a rozlišuje tak teplotu. Tu pak umí grafiky vykreslit do obrazů, které jsou pro lidské oko viditelné a především pochopitelné. V nich převládá nejčastěji červená, modrá a žlutá a pro neznalé mohou připomínat nějaký abstraktní obraz. Dnes se tyto měřicí přístroje používají na mnoha místech pro různé účely a pomáhají i zachraňovat životy, jejich velkou výhodou je, že v noci fungují stejně dobře jako v noci.

 

I v běžném životě

Na hobby úrovni využijeme termokamery v různých army hrách, v myslivosti a v lovectví. Pomáhají ale také při zjišťování a prevenci při správě domu, kde nám mohou odhalit případné úniky tepla, což by mohlo značit poruchu na elektrické izolaci a tedy určité riziko požáru. Nebo naopak pomůže určit místa s rizikem výskytu plísní ve zdivu díky zvýšené vlhkosti, kterou bychom jen okem neviděli. Neobejde se bez nich medicína a záchranné složky, kde je využívají pro zjišťování pohybu osob v terénu a jejich hledání, a také k vyhledávání ohnisek požárů, měření teploty i ke kontrole potrubí a ventilů a tím předcházení případných problémů.

Dříve, než vidíme problém okem, může nám ho odhalit termokamera. S výběrem té nejlepší pro vaše potřeby rádi pomohou odborníci z GHV Trading, kteří poradí nejvhodnější variantu a řešení.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *