Ušetřete svůj čas, místo dřeva zvolte dřevěné brikety

Posledních několik dní nám počasí dopřálo pár teplých dní, chladných večerů je ale stále hodně. Krb dokáže zpříjemnit atmosféru, ale musíme do něj mít co přikládat.

 

Pro chladné večery

Dlouhé a nadprůměrně chladné a dešťové jaro nás připravilo o poslední zbytky zásob dřeva, které jsme měli na uplynulou topnou sezónu připravené. Nové dřevo většinou ještě nemáme, navíc to čerstvé je mokré a při topení kouří a zanáší kouřovod. Každou chvíli navíc oheň téměř uhasne a místo klidného posezení u krbu se jen trápíme ve snaze udržet oheň nebo večerní relax rovnou vzdáme. Ideální řešení pro krbová kamna i krby jsou dřevěné brikety, které mají vysokou výhřevnost a vydrží hořet a sálat teplo několik hodin. Nemusíme tak stále chodit přikládat ani rozfoukávat uhasínající oheň, ale odpočívat v příjemné atmosféře. Vysoké denní teploty nezaručí také teplou noc a i v létě se někdy rádi schováme u tepla krbu nebo kamen, abychom se zahřáli.

 

Pro teplo i sucho

Zatopit v kamnech často musíme třeba i na chatě nebo chalupě, kde nemáme ústřední topení a  pokud několik dní v kuse prší, dokáže pak být nevlídno i uvnitř. Navlhlé oblečení po návratu z výletu, na kterém nás překvapila letní bouřka, také nemusí dobře schnout a kamna nebo krb nám tak pomohou vyhřát interiér a cítit se příjemně, i když venku stále prší. Dřevní brikety můžeme pohodlně skladovat uvnitř chaty i ve sklepě nebo v kůlně, zajistit musíme jen to, aby byly chráněné proti vlhkosti a dešti. Brikety se vyrábí z pilin a hoblin, které se lisují pod vysokým tlakem do požadovaného tvaru. Pokud potřebujeme udržet teplo více hodin, například přes noc, a přitom si nemuset dělat starosti s přikládáním, využijeme noční brikety. Ty jsou vyráběné lisováním čištěné kůry, mají minimální podíl dřeva a vydrží sálat teplo 10 – 16 hodin. Můžeme tak klidně spát celou noc a ráno se vzbudit do tepla.

Dřevěné brikety můžeme mít kdykoli po ruce, stačí tak rozdělat v krbu nebo kamnech, nechat oheň rozhořet a přiložit brikety, které mají vysokou výhřevnost. Běhání po lese a shánění dřeva má sice své kouzlo, ale brikety zajistí pohodlí a rychlé teplo.
Jeden komentář u “Ušetřete svůj čas, místo dřeva zvolte dřevěné brikety

  1. Věra napsal:

    Za mě je vhodným řešením do domácností něco na styl designových krbů. Prostě něco, co člověka oslní na první dobrou a nemusí na tom hledat žádné chybičky. To je mimochodem něco, co dle mě chybí v české architektuře. Odvážlivost, vybočení z řady. No někteří z vás mně jistě chápou a rozumí mi-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *