Víte, jak vypadají dřevěné parkety se vzorem rybí kosti?

Koberce z českých domácností pomalu mizí, lidé dávají přednost linu, vinylu nebo dřevěným parketám. Působí moderněji, nedrží se v nich tolik špíny, snadněji se uklízí a také nejsou studené. Plánujete takovou podlahu i vy? Pak by vám rozhodně neměly uniknout parkety se vzorem rybí kosti.

Motiv rybí kosti patří mezi klasické starší dekory, které se používaly po celém světě a nyní zažívají velký comeback. Každému prostoru totiž dodají originalitu a dynamičnost. Vůbec nezáleží na tom, zda máte domácnost zařízenou v moderním či tradičním stylu, rybí kost se hodí prostě kamkoliv.

 

Co znamená vzor rybí kost na podlaze?

Podívejte se třeba na dřevěné parkety Herringbone a bude vám to hned jasné. Tento vzor má prkna uspořádaná do tvaru písmene V. Prkna jsou ve vodorovných řadách a spojená buď v přímé linii, nebo se hrany překrývají.

Nevýhodou tohoto vzoru je samozřejmě složitější pokládka. Pokud budete skutečně rovnat jednotlivé parkety, je třeba vše vyměřit, počínat si opatrně a s velkou přesností – jedině tak bude výsledek dokonalý. Moderní doba naštěstí tohle vyřešila za vás.

 

Vzor rybí kosti i bez zdlouhavé práce

Kdo nechce strávit dlouhé hodiny či dny pokládkou, ani platit za práci profesionálů, ten si může podlahu se vzorem rybí kosti zařídit jinak. Prodávají se totiž také vinylové podlahy, na nichž je vzor rybí kosti vyvedený.

Tip: Dnes najdete vychytávku téměř na všechno. Výklopné kování HETTICH, rohové výsuvné šuplíky Blum nebo právě prkenná podlaha bez pokládání prken. Zkuste pátrat na internetu, případně se poradit přímo s bytovým designérem, který podobné triky zná.

 

Kam se vzor rybí kosti hodí?

Podle odborníků na interiérový design se rybí kost hodí zejména do volnějších a prostornějších interiérů, v malé místnosti nemá vzor moc šanci vyniknout. Zkuste nejdřív použít nějaký online návrhář interiérů a zkusit, jak by taková podlaha u vás doma vypadala.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *