Víte, že venkovní izolaci vyřeší exteriérové a interiérové stěrky?

Čím zateplujeme fasádu? Nejčastěji polystyrenem, protože nemáme ani tušení o lepších metodách. Polystyren je samozřejmě dobrou volbou, nicméně musíte se připravit na poměrně náročný proces a docela vysokou počáteční investici. Obložit dům polystyrenem a nanést novou fasádu prostě není jen tak. Právě proto se pomalu začínají rozmáhat i jiné metody.

Jinou metodou izolace jsou venkovní izolační stěrky na fasádu. Dají se aplikovat na OSB desky, beton, sádrokarton, kov i další materiály a jsou určeny pro letní měsíce k odrazu slunečního záření a tím k zamezení přehřívání stavební konstrukce. Nanáší se v tloušťce 1 mm a na povrchu vytváří pružnou vrstvu, která je paropropustná, hydrofobní a odolná UV záření. Aplikace je poměrně snadná, můžete si vybrat stříkání, nebo klasické potahování zubovým hladítkem.

 

Termoaktivní stěrky do interiéru, exteriéru i na podlahu

Ještě více udivení pravděpodobně budete, když vám prozradíme, že pro zateplení existují nejen stěrky exteriérové, ale zejména interiérové či podlahové. Můžete si tedy „zateplit“ dům podle vašich možností a představ a to např. postupnou aplikací v jednotlivých částech objektu. Interiérová stěrka zateplí stěny pro zimní období a zbaví vás plísní v domácnosti.

 

Využijte sílu moderního Aerogelu

Všechny tyto termoizolační stěrky využívají moderní materiál s názvem Aerogel. Tato pevná látka má výborné izolační vlastnosti, a ačkoliv se zkoumala už v první polovině minulého století, do našeho každodenního života se dostává zatím pomalu. Chránila elektroniku vozítka na Marsu, momentálně se zkoumá její využití jako výplně cihel. Ve stavebnictví má Aerogel velmi vysoký potenciál, jedinou dosavadní překážkou jsou vyšší náklady na výrobu a tudíž jejich konečná cena. Izolační stěrky AERO-THERM® ,obsahující tento izolant, jsou cenově dostupné.

Kolik stojí izolační stěrky podlahové, exteriérové i interiérové? Veškeré ceny najdete uvedené přímo v e-shopu Obnova.cz, který provozuje společnost THERMO INDUSTRY, a.s. Ta se přímo výrobou a vývojem termoaktivních stěrek zabývá, takže větší odborníky na danou oblast byste hledali jen těžko.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *