Vše, co jste chtěli vědět o krmivu pro psy

Chcete dopřát svým mazlíčkům to nejlepší? Vyberte jim kvalitní krmivo bez umělých konzervantů. Zaměřte se na to, co váš psí parťák potřebuje. Nebojte se kombinovat granule a konzervy, příjemným zpestřením budou i pamlsky pro psy.

Jak vybrat krmivo

Při výběru krmiva pro psy vždy dbejte na kvalitu. Nejenže uděláte něco pro zdraví svého mazlíčka, ale zároveň si vás pes opravdu pochutná. Vybírejte si krmivo, které neobsahuje pšenici, kukuřici ani sóju. Vždy začínejte granulemi pro štěňata, následně přejděte na granule pro dospělé psy. Pokud řešíte kastraci nebo naopak březost, sáhněte po speciálních granulích, které jsou vhodné pro tyto situace.

Granule nebo konzervy

Mnozí stojí před výběrem, zda zvolit granule nebo psí konzervy. Odpověď je přitom jednouchá. Kombinujte obojí. Pokud svého psa krmíte dvakrát denně, můžete vybrat pro jedno jídlo granule, pro druhé jídlo konzervu. Pokud chcete zůstat převážně u suchého krmiva, přilepšete svému mazlíčkovi konzervou jen občas.

I v tomto případě vybírejte kvalitní konzervy, například značky Marp. Ty obsahují pouze maso a potřebné minerály pro správný vývoj psa. Výhodou kvalitních psích konzerv je také to, že neobsahují žádné umělé konzervanty a barviva.

Zaměřeno na pamlsky

Pokud chcete odměnit svého čtyřnohého parťáka, sáhněte po pamlscích pro psy. Některé slouží jako doplněk vyvážené stravy, jiné pomáhají s čištěním zubů. Nejoblíbenější jsou však pamlsky na žvýkání. Nejenže tak zabavíte svého pejska, ale zároveň mu doplníte potřebné živiny.

Zbytky od stolu

I když máte pocit, že byste svému pejskovi chtěli dopřát to nejlepší, tedy to, co máte vy, nedělejte to. Nekrmte mazlíčky zbytky od stolu, zbytečně jim ničíte trávení a můžete jim způsobit i závažné zdravotní problémy. Určitě už jste slyšeli rčení, že pes není popelnice, rozhodně mu tedy nedávejte ani staré a prošlé potraviny. Vyhněte se také slanému, ostrému a kořeněnému jídlu.
Jeden komentář u “Vše, co jste chtěli vědět o krmivu pro psy

  1. Magda napsal:

    Dobrý den, zajímavý článek. Před rokem jsme si pořídili štěně malého pudla. Kupovali jsme pro něj kvalitní granule odpovídající jeho věku. Poslední dobou začal mít problémy se se zažíváním. Byli jsme s ním u veterináře. A ten nám doporučil, tohoto produktu https://www.veterinarni-lekarna-online.cz/kompletni-probiotika-streva/ . A našemu pejskovi se ulevilo, zažívací problémy byly fuč. Pěkný den.

Comments are closed.