Připravte svou terasu na večerní chlad

Dnes se začínají pomalu zkracovat, což nám ať chceme, nebo ne, připomíná, že se blíží konec léta. Kromě kratších dnů se tak už po večerech setkáváme s nižší teplotou, která nám může znepříjemnit posezení na terase nebo pod pergolou. Co s tím?

Zajistit teplo

Abychom si mohli užívat letní a následně i podzimní večery i v nižších teplotách, musíme mít k tomu uzpůsobené venkovní posezení. Základem jsou podsedáky na židle, které zajistí pohodlí při sezení a také omezí riziko prochladnutí. S jejich pomocí můžeme vytvořit posezení i ze starých palet, kamenů nebo třeba špalků. Stačí jen sedací plochu opatřit měkkým polštářkem či podsedákem. Hodit se samozřejmě budou i plédy nebo deky, v případě opravdu chladného večera, do kterých se můžeme my nebo naše návštěva zabalit.

Zahřát může také teplý nápoj, například čaj či káva. Kromě různých pochutin nebo jídel by tak na stole neměly chybět ani konvičky na čaj, kávu, či horkou vodu, ze kterých si každý může nápoj nalévat podle potřeby. Pro chladnější večery lze využít přírodní účinky různých bylinek a ochutit čaj například skořicí nebo hřebíčkem, které prohřívají.

Atmosféra hraje prim

Samozřejmě je vhodné mít také posezení uzpůsobené a chráněné proti větru, který dokáže pocitovou teplotu snížit až o několik stupňů. Pokud máme na terase nebo pod pergolou otevřený oheň v ohništi nebo třeba krbová kamna, nejspíš nás chlad nebude až tolik trápit. Většinou je ale součástí takového posezení běžný gril, který moc tepla ani světla nevydá. Pak mohou atmosféru zpříjemnit svícny se svíčkami, které navíc pomáhají odpudit hmyz a osvětlují prostor.

Chladnější večery neznamenají, že musíme okamžitě ukončit grilovací sezónu a veškerou zábavu přesunout dovnitř do domu. Je jen potřeba se o něco lépe vybavit než do horkých letních večerů, kterých máme za sebou mnoho a zvykli jsme si, že zahřát nepotřebujeme. Pár drobných vychytávek ale jednoduše zajistí hřejivou pohodu i pro večery poznamenané blížícím se podzimem.