Vývoj plastových polotovarů aneb k čemu se hodí plastové tyče?

Plasty už patří více než století k nejpoužívanějším materiálům prakticky ve všech odvětvích průmyslu. Vynikají hlavně skvělým poměrem levné výroby, relativně dlouhé životnosti a jedinečných vlastností, jimiž převažují nad ocelí nebo dřevem. Vývoj plastových polotovarů časem samozřejmě postoupil. Dnes je z plastu možné vyrobit prakticky cokoliv, včetně plastových tyčí.

 

Co je polypropylen?

Vývoj plastových polotovarů je realizován specializovanými společnostmi, které zpracovávají surové plasty. Nejčastěji se jedná o polypropylen (PP), jenž se řadí k vůbec nejrozšířenějším typům tohoto materiálu. Hojně se využívá nejenom v potravinářském, ale také v textilním průmyslu, popřípadě je používán na výrobu laboratorního vybavení. Svými vlastnostmi se polypropylen velmi podobá polyetylenu, ale přesto zde můžeme registrovat podstatné rozdíly. PP je například odolný vůči olejům a dalších chemickým látkám.

 

Lze plastové tyče svařovat?

Plastové tyče těží z veškerých vlastností polypropylenu, díky čemuž je možné například jejich relativně snadné svařování. Tím pádem lze vhodným technologickým postupem vytvořit i složitější konstrukce, což v minulosti nebylo možné. Všechny plastové desky i tyče jsou fyziologicky nezávadné a lze je také dobře obrábět. Objednat si je můžete od specializované společnosti ve třech různých barevných odstínech. Konkrétně se jedná o bílou, šedou a přírodní barvu bez přidaného odstínu.

 

Kde se mohou tyče uplatnit?

Výroba plastových desek i tyčí podléhá komplexní kontrole, aby byly polotovary co nejkvalitnější. Tyče z polypropylenu se skvěle uplatní při výrobě různých přístrojů a nádob, při produkci galvanizační techniky nebo v rámci strojírenství. V závislosti na průměru, který se pohybuje od 12 do 300 milimetrů, je plastové tyče možné využít také k výrobě elektrických skříňových rozvaděčů nebo soustružených či frézovaných dílů.

Pokud byste chtěli ve své výrobě použít plastové tyče z polypropylenu, neexistuje nic snadnějšího než se obrátit na renomovaného dodavatele, který se více než 25 let zabývá výrobou plastových polotovarů.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *