Zimní servis auta aneb Na co byste neměli zapomenout!

Každé roční období přináší různá úskalí a specifické povinnosti, které není radno brát na lehkou váhu. A když je řeč o péči o automobil, platí to dvojnásob. Čím větší péči mu poskytnete, tím více v bezpečí vám na cestách poskytne. Jak byste měli vaše auto připravit na zimní období?

 

Přezutí

Mluví se o tom každoročně. Dokonce i zákon tento aspekt ošetřuje. Přezout auto na zimní pneumatiky je naprostý základ. Pokud se vám do přezouvání pneumatik nechce, navštivte pneuservis, který vám pomůže. Neopomeňte řešit správnou hloubku dezénu, která v zimě musí být nejméně 4 mm. Při přezutí nechejte pneumatiky převážit a při každém třetím tankování kontrolujte tlak v pneumatikách. Pokud řešíte pořízení nových pneumatik, nemusíte za ně vždy zaplatit balík. Využít se dají i použité pneumatiky, na kterých můžete jezdit ještě několik let. Každý větší pneuservis bude mít ojetá pneu skladem.

 

Autobaterie

Celodenní svícení, usilovné vytápění interiéru nebo náročné zimní startování. Tohle všechno dává vaší autobaterii dost zabrat. Už se vám stalo, že jste startovali déle než 5 minut nebo jste nenastartovali vůbec? Nekomplikujte si zbytečně život a pořiďte si novou autobaterii, která odpovídá doporučení výrobce, má správnou kapacitu i správnou velikost. Výměna autobaterie je pak za chvíli hotová.

 

Navštivte automyčku

Že vám čisté auto v tomto počasí vydrží maximálně pár stovek metrů? Samozřejmě nám nejde o vyhazování vašich peněz kvůli estetickému dojmu. Jde o ochranu vašeho laku. Před zimou je doporučenou navštívit automyčku a zaplatit si nejdražší program, který zahrnuje voskování karoserie a ochranu laku. Díky takové péči budete auto lépe chránit od rzi a prodloužíte jeho životnost.

 

Co vozit vždy s sebou?

Samozřejmostí jsou položky, které jsou dané ze zákona celoročně. Přihodit do kufru byste ale měli ještě předměty, které vám mohou opravdu hodně pomoci, v případě jakékoliv nepředvídanosti, která vás na cestách mohou potkat. Jsou to zejména startovací kabely, nemrznoucí směs a destilovanou vodu, škrabku na sklo, teplé rukavice, řetězy a pohotovostní výbavu, která obsahuje deku, pití nebo čokoládu.

Přejeme vám bezpečnou cestu, ať už míříte kamkoliv a neopomíjejte detaily.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *