4 důvody, proč je léto ideálním časem na svatbu

Léto představuje ideální čas pro venkovní oslavy, především pak pro oslavy lásky – tedy svatby. Právě v tomto ročním období si své ano říkají snoubenci nejčastěji, a to hned z celé řady důvodů. Čím si své výsadní postavení léto zasloužilo a proč se stalo tak populární?

 

Čas na experimenty

Léto představuje ideální čas na experimentování. Odvázat se můžete třeba v oblasti barev, vždyť pestrost k němu prostě patří. Nebojte se ani odvážných kombinací, inspiraci můžete načerpat přímo z přírody, která barvami doslova hýří. Neomezujte se jen na jednu, skvěle vypadá třeba tyrkysová s šedou a lososovou nebo mátová s pudrovou a korálovou.

 

„Neformální“ nevěsta

Také výběr oděvu je v tomto období snazší. Svatební šaty není třeba doplňovat žádnými dalšími teplejšími vrstvami, jako jsou bolerka, kabátky nebo šály. Nevěsty si mohou dovolit lehké a vzdušné materiály typu organza či šifon, které zůstanou bez kapek potu i v horkém počasí a neuvedou tak budoucí novomanželku do nepříjemné situace. Ideální volbou jsou pro toto období róby bez ramínek, s hlubokým výstřihem na zádech nebo krátké svatební šaty.

 

Ležérní ženich

Jistá ležérnost je povolena také v případě pánského svatebního obleku. Proč se halit do tmavých barev, když vašemu vyvolenému bude v létě slušet třeba ten v béžové nebo námořnické modré? Pokud je svatba méně formální, může klidně sako nechat doma a k oltáři vykročit jenom v tenké letní košili a společenských kalhotách. Stejně „nalehko“ mohou dorazit i vaši svatební hosté.

 

Netradiční tabule

Svatební tabule nemusí být tradiční, ostatně klasická svíčková ani těžký krémový dort nebude v horkém počasí asi zrovna to pravé. Lepší volbou bude steak na zelenině a odlehčenější ovocné zákusky. Typickou hostinu ale můžete nahradit také bohatým rautem, kde si každý vybere přesně podle svojí chuti.  Nezapomeňte na dostatečnou zásobu nápojů, na mysli teď máme hlavně ty nealkoholické. Vítané osvěžení nabídnou také různé koktejly s ovocem a ledem, vhod přijde i zmrzlina. Tak překvapte vaše hosty – uvidíte, že budou nadšení!
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *