I bez deště zahrada zmokne

Naše zahrádka touží každý den po notné dávce závlahy, aby mohla růst, kvést a vyvíjet se. Bohužel to znamená, že se musíme po těžkém dni zvednout my, chopit se konve a vrhnout se na to, dokud nám ještě nohy a ruce slouží. Nebo vlastně nemusíme, když máme v záloze šikovnou vychytávčičku, která ušetří náš čas, energii i vodu.

Léto se již dostavilo a s ním vysoké teploty, které by měly být přirozeně střídány bouřkami, a tedy i závlahou pro naše zahrady. Zatím je ale čekání na vydatnou bouřku stále takovým čekáním na Godota.  Co si budeme povídat, horké dny docela vysušují a vysilují i nás a běhat ještě po večerech po zahradě kolem vyschlých záhonků, to nám příliš nepřidá. Naopak pak máme pocit, že jsme zralí akorát tak do postele a koupat už se vlastně ani nemusíme, protože jsme se při zalévání vykoupali ve vlastním potu. Otázkou ale stále zůstává, proč to dělat složitě, když to jde tak jednoduše? Tu správnou závlahu svým bylinkám a květinkám můžeme dopřát jediným otočením. A ještě u toho v horkých dnech ušetříme nemalé množství vody.

Kärcher Rain System  šetří vodu a je velmi pohodlný. Kombinací Kärcher Rain Boxu (doporučená maloobchodní cena 2 250 Kč, k dispozici od 20. 6.) a zavlažovacích hodin nestrávíme zaléváním žádný čas. Dokáže zavést vodu až k rostlinám a pomocí kombinace kapénkové závlahy a zavlažování jim poskytuje dostatek vody, aniž by jí plýtval. Systém se skládá z hadic, hadic pro kapénkovou závlahu, kolíků pro jejich ukotvení a manžet, kterými regulujeme intenzitu zavlažování. Snadno jej můžeme natáhnout do záhonů, pod keře, ale i k truhlíkům. Tak se voda dostane přesně tam, kde je jí zapotřebí. Na hadice se dají snadno připevnit postřikové manžety nebo manžety pro kapénkovou závlahu, které umožňují přímé zavlažování rostlin. Otočnou hlavou se navíc dá podle potřeby nastavit průchod vody od 0 do 10 l/h, čímž se snadno předejde jejímu zbytečnému plýtvání. Na hadici lze připojit i filtr, který celý systém chrání před malými částečkami nečistot, lze jej připevnit snadno, rychle a bez nářadí, stejně jako ostatní komponenty zavlažovacího systému. Kärcher Rain System pracuje pod tlakem 4 bar. Velice efektivní je právě díky spojení výhod mikroodkapávání a běžného zavlažování. Navíc je snadno přizpůsobitelný jakémukoliv typu zahrady. Dokonale také funguje v kombinaci se SensoTimerem, se kterým si zavlažování můžeme nastavit během chvilky a přesně podle potřeb vašich rostlin.

Mezitím, co Kärcher Rain System bude pečovat o naši zahradu, my si můžeme užívat hezkých letních chvilek s vědomím, že naše rostlinky mají tu nejlepší péči a netrpí ani naše záda a ani životní prostředí.

Chcete více šikovných tipů na snadnou péči o vaši zahradu či domácnost? Klikněte na www.karcher.cz a inspirujte se.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *