8 kroků k zútulnění zahrady

Jaro je ideální doba, kdy můžete opět po zimě začít pracovat na své zahradě. Pokud chcete na zahradě i letos trávit většinu svého času, tak udělejte změny, které povedou k zútulnění zahrady. Upravte ji tak, abyste si tu užili příjemný čas s rodinou, přáteli a mohli zde relaxovat i u knihy.

 

1) Nenechte se rušit okolím

Při plánování, jak zútulnit zahradu si vytvořte soukromí pomocí dřevoplastových plotovek. Plot je důležitou součástí vaší stavby a ohraničíte jím svůj pozemek. Velkou výhodou je také to, že vás nebude rušit okolí, sousedé a omezíte tím i ruch z příjezdové cesty.

 

2) Terasa na prvním místě

Aby byla vaše zahrada ideálním místem k odpočinku, tak nezapomeňte na terasu. Postavte si terasu buď zboku svého domu nebo v zadní části, abyste z ní mohli vstoupit rovnou na celou zahradu. Velkou výhodu získáte s použitím terasových prken, kdy se nemusíte bát zdlouhavé údržby a péči o ně.

 

3) Pořídit si bazén?

Zahrada přímo vybízí k tomu, abyste na ní měli i bazén. Vybrat si můžete buď nafukovací bazén, který každý rok pohodlně složíte například do kůlny nebo do sklepa. Pokud máte čas se o bazén starat, tak si jej nechte vestavět do země. Uvidíte, že léto u bazénu, v pohodlí domova bude opravdu nepopsatelné.

 

4) Posezení a venkovní kuchyně

Útulné posezení na terase nebo ve venkovní kuchyni se nedá s ničím srovnat. Myslete na to hlavně, pokud máte menší domek a trápí vás, že se doma nemůžete scházet s přáteli. Stavba terasy vám zvětší již stávající bydlení a vy si zde užijete příjemný čas s rodinou a přáteli.

 

5) Houpací síť nebo lehátko

Kromě posezení si můžete na zahradu pořídit i houpací síť a umístit ji mezi dva stromy. Podobnou službu vám udělá lehátko, které se hodí na terasu nebo klidně i na trávník. Pokud máte kolem svého pozemku plot z dřevoplastu, tak máte vyhráno a nebudete muset řešit nedostatek soukromí.

 

6) Místo pro piknik

Na zahradě si určitě udělejte i místo na piknik. Zkoušeli jste někdy na trávu natáhnout deku a s rodinou nebo třeba jen s partnerem posnídat v trávě? Nemusíte chodit nikam mimo domov, balit s sebou piknikový koš a přesto si užijete piknik se vším všudy, a to v klidu svého domova.

 

7) Polštářky a přehozy

Nebojte se zahradní posezení a hlavně terasu zútulnit polštářky a přehozy. Na noc je schovejte do předsíně nebo třeba za dveře, ale přes den je pohodlně používejte nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Přehoz se hodí skvěle na zahradní nábytek, stejně jako na zahradní houpačku.

 

8) Zajímavé možnosti osvětlení

Terasa i venkovní kuchyně bude vypadat skvěle s intimním osvětlením. Vyzkoušet můžete solární lampičky nebo přímo na terasová prkna umístit stojací lampu, případně světla nainstalovat na zeď svého domu.
3 x komentováno u “8 kroků k zútulnění zahrady

  1. Olga napsal:

    Na takové moderní zahradě by v dnešní době rozhodně neměly chybět zavlažovací systémy. Máte také nějaké na zahradě a nebo jedete starou školu a všechno zaléváte ještě v konvicích? Jen vám chci říct že to už se v dnešní rychlé době téměř vůbec nedělá. Musíte jít s dobou!

  2. věra napsal:

    Na zútulnění zahrady si často zveme zahradníka – přece nebudeme dělat práci, které my sami nerozumíme, ne? Ale na takovou základní filtraci pro jezírka přes kartáč se pustím i já. Co bych to byla za jednu velkou kamarádku mé zahradnice, abych si neudělala to základní sama, ne?

  3. Eliška napsal:

    Přátelé, říkám vám, že řešit servis bazénu je něco neskutečného. Já jsem si dříve myslela, že bude stačit povolat nějakého specialistu, který se vyzná ve filtraci a bude hotovo. A ono ne! Musíte se o to starat sami. No přemýšlím, že si objednám zahradníka na víkendy.

Comments are closed.