8 kroků k zútulnění zahrady

Jaro je ideální doba, kdy můžete opět po zimě začít pracovat na své zahradě. Pokud chcete na zahradě i letos trávit většinu svého času, tak udělejte změny, které povedou k zútulnění zahrady. Upravte ji tak, abyste si tu užili příjemný čas s rodinou, přáteli a mohli zde relaxovat i u knihy.

 

1) Nenechte se rušit okolím

Při plánování, jak zútulnit zahradu si vytvořte soukromí pomocí dřevoplastových plotovek. Plot je důležitou součástí vaší stavby a ohraničíte jím svůj pozemek. Velkou výhodou je také to, že vás nebude rušit okolí, sousedé a omezíte tím i ruch z příjezdové cesty.

 

2) Terasa na prvním místě

Aby byla vaše zahrada ideálním místem k odpočinku, tak nezapomeňte na terasu. Postavte si terasu buď zboku svého domu nebo v zadní části, abyste z ní mohli vstoupit rovnou na celou zahradu. Velkou výhodu získáte s použitím terasových prken, kdy se nemusíte bát zdlouhavé údržby a péči o ně.

 

3) Pořídit si bazén?

Zahrada přímo vybízí k tomu, abyste na ní měli i bazén. Vybrat si můžete buď nafukovací bazén, který každý rok pohodlně složíte například do kůlny nebo do sklepa. Pokud máte čas se o bazén starat, tak si jej nechte vestavět do země. Uvidíte, že léto u bazénu, v pohodlí domova bude opravdu nepopsatelné.

 

4) Posezení a venkovní kuchyně

Útulné posezení na terase nebo ve venkovní kuchyni se nedá s ničím srovnat. Myslete na to hlavně, pokud máte menší domek a trápí vás, že se doma nemůžete scházet s přáteli. Stavba terasy vám zvětší již stávající bydlení a vy si zde užijete příjemný čas s rodinou a přáteli.

 

5) Houpací síť nebo lehátko

Kromě posezení si můžete na zahradu pořídit i houpací síť a umístit ji mezi dva stromy. Podobnou službu vám udělá lehátko, které se hodí na terasu nebo klidně i na trávník. Pokud máte kolem svého pozemku plot z dřevoplastu, tak máte vyhráno a nebudete muset řešit nedostatek soukromí.

 

6) Místo pro piknik

Na zahradě si určitě udělejte i místo na piknik. Zkoušeli jste někdy na trávu natáhnout deku a s rodinou nebo třeba jen s partnerem posnídat v trávě? Nemusíte chodit nikam mimo domov, balit s sebou piknikový koš a přesto si užijete piknik se vším všudy, a to v klidu svého domova.

 

7) Polštářky a přehozy

Nebojte se zahradní posezení a hlavně terasu zútulnit polštářky a přehozy. Na noc je schovejte do předsíně nebo třeba za dveře, ale přes den je pohodlně používejte nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Přehoz se hodí skvěle na zahradní nábytek, stejně jako na zahradní houpačku.

 

8) Zajímavé možnosti osvětlení

Terasa i venkovní kuchyně bude vypadat skvěle s intimním osvětlením. Vyzkoušet můžete solární lampičky nebo přímo na terasová prkna umístit stojací lampu, případně světla nainstalovat na zeď svého domu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *