Výběr školního batohu? Neberte jej na lehkou váhu

Jako děti chceme rychle přestat chodit do školy a být rychle dospělí. A jako dospělí bychom se rádi vrátili do školních lavic a bezstarostných let. Málokomu z nás by ale chyběly těžké, neforemné tašky a bolavá záda. To dnes už děti snášet nemusí, stačí si správně vybrat.

 

Váha jako pro dospělé

Nosit do školy vše, co by si učitelé přáli, může občas znamenat pěknou zátěž pro záda školáků. Pro každý předmět mají jinou učebnici, pracovní sešit, k tomu přezůvky, svačina, penál, láhev na pití a pár drobností a váha školní aktovky nebo batohu už je vysoká i pro dospělého. Když pak školák nosí nekvalitní batoh nebo tašku, zakládá si do budoucna na bolesti zad. Dnes již mají problémy s držením těla i děti mezi šesti až osmi lety a problémy se zády pak dokáže špatně padnoucí batoh ještě zhoršit. Při výběru musíme dbát na to, aby školní batoh dobře seděl, byl lehký a zároveň pevný, měl dostatečně široké popruhy pro rozložení váhy a samozřejmě neničil záda.

 

Kritéria výběru

Pro své děti chceme to nejlepší bez ohledu na to, zda chodí do první třídy nebo už na druhý stupeň. To, že jejich batoh do školy je špatný nemusíme zjistit po pár týdnech, ale spíše až měsících. Nenechávejte proto nic náhodě a své ratolesti občas pozorujte, jak chodí a zda se nekřiví nebo je nebolí záda. Při výběru školního batohu se zaměříme především na základní kritéria, která musí splňovat. Musí být anatomicky tvarovaný, s vyztuženými zády a zapomenout nesmíme ani na kvalitní odvětrávání zad pro příjemné nošení. Popruhy musí být pohodlné, nastavitelné a neměl by chybět ani bederní pás, který dokáže odlehčit až 50 % zátěže. Školní taška i batoh pak musí samozřejmě mít i přitažlivý design, aby ho děti nosily rády, nejlépe je tak vybírat přímo s nimi.

Ani sebelepší batoh nebude k ničemu, když se nebude správně nosit. Vysvětlete svému dítěti, že nošení na obou ramenou je správné a nosit batoh jen přes jedno rameno už dávno není trendy.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *