8 tipů, jak proměnit vaši koupelnu k lepšímu

Inspirujte se, jak zútulnit svou koupelnu, aby se stala místem pro každodenní relaxaci.

Role koupelny se změnila. Dnes tam chodíme relaxovat a podle toho by také měla vypadat. Nemusíte hned kupovat nové obklady do koupelny a pouštět se do nákladné rekonstrukce. Změnit celkový dojem pomohou i maličkosti.

 

Vyměňte zrcadlo

Málokterý doplněk dokáže koupelnu přeměnit tak, jako výměna zrcadla. Máte v koupelně málo úložných prostor? Pak oceníte zrcadlo se skříňkou nebo poličkou. Potřebujete koupelnu opticky zvětšit? Zvolte velké široké zrcadlo bez rámu. S menším kulatým zrcadlem s dřevěným rámem bude zase koupelna působit útulně a stylově. Zrcadlo nezapomeňte doplnit bodovým osvětlením, bez kterého si nejde holení nebo líčení u zrcadla ani představit. Případně můžete pořídit zrcadlo s již zabudovaným LED osvětlením.  

 

Zakryjte rušivé prvky

Vzhled vaší koupelny může narušit neestetický přístup do stoupačky či šachty, kde bývají umístěny vodoměry, ventily, vzduchotechnika nebo jiná servisní zařízení. Tento problém vám pomohou vyřešit vhodná revizní dvířka.

Moderní dvířka s otevíráním na KLIK je možné instalovat do sádrokartonu či zdiva. Není problém je umístit pod keramický obklad nebo omítku se štukem, takže nikde nevyčnívají ani jejich spára neruší při pohledu na stěnu.

 

Pořiďte nové koupelnové doplňky

Máte ve vaně závěs a před vanou koupelnovou předložku? Kupte nové. Třeba v úplně jiné barvě či s jiným vzorem. Můžete s nimi sladit i mýdlenku nebo stojan na kartáčky. Tato investice vás přijde maximálně na několik tisícikorun, přitom dokáže s koupelnou zázraky.

 

Nainstalujte ventilátor

Neustálá vlhkost škodí obkladům, zamezuje schnutí ručníků, může za to, že se vám rosí zrcadlo. Máte-li v koupelně okýnko, stačí ho otevřít, mnozí obyvatelé bytů se však na nic takového spolehnout nemohou. Těm radíme pořídit si ventilátor do koupelny. Dnešní ventilátory jsou tiché, dají se instalovat i tak, aby se spouštěly automaticky s každým rozsvícením.

 

Kupte nový koupelnový nábytek

Zrcadlo se často pořizuje spolu s nábytkem, protože některé koupelnové skříňky ho mají integrované. Pokud se rozhodnete koupit nový nábytek do koupelny, nezapomeňte, že dnes už není v kurzu pouze bílá. Váš koupelnový nábytek může mít klidně dekor tmavého dubu – záleží, co se hodí k povrchům.

 

Změňte osvětlení

Už u zrcadel jsme naťukli osvětlení a řeč došla na bodová světla. Použít se dají nejen nad zrcadlem, ale rovnou pro osvětlení celé koupelny. V koupelně totiž nepotřebujete světla moc. Jedinou výjimkou je právě zrcadlo. Hlavní koupelnové světlo by mělo být spíš žlutě zbarvené, teplé.

 

Vyzkoušejte vyhřívaný sušák či topný žebřík

Známe to asi všichni. Přes léto není problém dát ručník schnout ven na sluníčko, ale v zimě visí v koupelně, kde dlouho schne a brzy začne nepříjemně zapáchat. Ukončete toto trápení s topným žebříkem. Pokud se vám nechce kvůli žebříku předělávat koupelnu, pořiďte místo něj vyhřívaný sušák s připojením do elektrické zásuvky.

 

Uvažujte o novém umyvadle

Hranaté změňte za kulaté, kulaté zase za hranaté a vaše koupelna bude hned jiná. Podstatnou změnu udělá i koupě nové koupelnové baterie. A když už jsme u umyvadel, jestli se každé ráno předháníte, kdo bude v koupelně dřív, možná by se vám hodilo dvojité umyvadlo.
Jeden komentář u “8 tipů, jak proměnit vaši koupelnu k lepšímu

  1. Věra napsal:

    Do našeho baráčku teď sháníme novou koupelnovou skříňku. Nevíte někdo o něčem, co se prodává za cenu do 800 Kč? Nějak nám s manželem nevyšly tento měsíc peníze a tak žijeme z posledních 1200 Kč na měsíc s jídlem pro dva. Není to nic jednoduchého, to vám teda povím.

Comments are closed.