Venušiny kuličky jsou prevencí inkontinence a řešením povolených svalů pánevního dna

Po porodu jsem po návštěvě gynekologa zažila šok. Doporučil mi koupit si Kegelovy kuličky. A jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, o co jde – o klasický sortiment erotických shopů, venušiny kuličky.

Vždy byly pro mě sexuální pomůckou, které jsem nevěnovala pozornost. U mužů panuje představa, že je tajně nosíme v kalhotkách a zažíváme orgasmus na zastávce tramvaje, v metru, na firemní poradě i u pokladny, když platíme za nákup v hypermarketu. Jenomže ono to tak rozhodně není. Opomíjet ve své výbavě pro zlepšovaní erotického života bychom je však neměly. Pomáhat totiž skutečně umí.

 

Činky pro pánevní svaly

Přesně tím venušiny kuličky jsou. I naše pánevní dno má svaly. Mimo jiné právě díky nim dokážeme stáhnout silně stěny pochvy třeba při sexu. A mají i prozaičtější funkci: drží náš močový měchýř. Pokud nám tyto svaly začnou ochabovat, močový měchýř se přestane chovat tak, jak má. Zpočátku trpíme zejména stresovou inkontinencí. Což znamená, že se nám při smíchu, zakašlání, kýchnutí či třeba zvednutí těžšího předmětu, může stát menší nehoda – prostě nám unikne moč. Tento stav se však obvykle zhoršuje a nakonec již nejsme močový svěrač vůbec schopné ovládat. Problém můžeme mít i s udržením stolice. Fekální inkontinence bývá další komplikací povolených svalů pánevního dna.

Proto tak, jako cvičíme v posilovně, abychom měly hezký pekáček buchtiček na našem dámském bříšku a pevnou postavu, tak musíme posilovat i svaly pánevního dna. A k tomu je ideální právě venušina kulička či venušiny kuličky. Nazývají se i Kegelovými kuličkami. To proto, že právě americký gynekolog Arnold Kegel se zaměřil na problémy žen s povolenými svaly pánevního dna a sestavil známou sestavu cviků na jejich posilování. S venušinými kuličkami se vlastně snažíme docílit stejný výsledek a jsou skvělou pomůckou při aplikaci doporučení tohoto slavného gynekologa. U nás jsou známé podobné cviky podle Ludmily Mojžíšové.

 

„Mne se to netýká!“

Omyl. Inkontinencí trpí až 40 % žen. Poměrně běžná je ve starším věku, kdy u žen dochází k ochabování svalů v postmenopauze kvůli hormonálním změnám. Jenomže stále častěji se vyskytuje i u mladších žen. Zejména jako následek těhotenství a porodu, ale též v důsledku nadváhy či sedavého životního stylu. Takže pozor, pokud se vás inkontinence netýká nyní, můžete na problém s inkontinencí narazíte třeba za pár měsíců.

 

Venušiny kuličky – krásky do nočního stolku

Patří mezi nejkrásnější erotické pomůcky. Prodávají se obvykle z úžasně příjemného lékařského silikonu a mají nádherné barvy. Nabízí se v mnoha variantách a cvičení s nimi je vlastně zábava, která může dokonce skončit velice příjemně. Rozhodně by vedle vibrátoru, womanizéru (či jeho alternativy) a dilda měly být základem naší dámské výbavičky.

Velký sortiment venušiných kuliček nabízí sexshop Sexio.cz. Jde o nejdiskrétnější eshop v ČR, který zachovává diskrétnost zásilek, ale současně nevyužívá naše data ke svým marketingovým účelům. Byla jste před nedávnem na jiném online sexshopu, a teď máte reklamu na něj, kamkoliv na internetu zabrousíte? Tohle se vám se Sexio.cz rozhodně nestane.