Aby bylo auto stále jako nové

Věci, které používáme, máme většinou rádi hezké, čisté a bez poškození a platí to i pro auto. Nástrah a rizik, jak si poškrábat lak, je všude mnoho. Jak zvýšit ochranu a vyhnout se zbytečným starostem?

Koupě auta je pro každého řidiče tak trochu malý svátek. Vůz sice potřebujeme denně k tomu, abychom se dostali do práce, pro děti do školy nebo na rodinný výlet, přesto ho většinou nebereme jen jako dopravní prostředek. Staráme se, aby dobře jezdil, vozíme ho do servisu a také chceme, aby dobře vypadal a jezdíme do myčky. Bez ohledu na to, zda máme úplně nové auto nebo jsme ho koupili z druhé ruky, škrábanec na laku nebo ťuknutí u blatníku nás rozhodně radostí nenaplní. Při jakémkoli parkování mezi jinými auty ale riskujeme, že přesně k něčemu podobnému dojde. Přeplněná parkoviště u supermarketů, nákupních center i škol jsou jako stvořená proto, aby některý  ostatních řidičů jen neodhadl vzdálenost nebo moc přidal plyn. Ochranou proti podobným událostem jsou plastové lemy blatníku, které lze na každý typ auta jednoduše nasadit a mít tak o kousek méně starostí s bezohlednými řidiči.

Právě blatníky kolem kol jsou nejvíce náchylné na drobná poškození od ostatních aut. U většiny vozů jsou lehce vypouklé a nejvíce vystavené do prostoru, chrání kola před možnou nehodou, ale samy také potřebují ochranu. Nemusíme ale myslet jen na ostatní řidiče, lemy mohou pomoci i nám při parkování kolem domu nebo třeba popelnic. Každý z řidičů už má většinou nějakou podobnou kolizi za sebou. Při běžném užívání nemusí trpět jen blatníky, ale u vyšších vozů typu SUV také stupátka. Pohodlné nášlapy vám při každém nástupu do auta i výstupu z něj chrání samotné stupačky a zároveň fungují jako designový prvek a dodávají celému vozu neotřelý vzhled. Instalace je jednoduchá a zvládnete ji na svém autě sami, není nutné jezdit do servisu nebo specializované firmy.

Ochrana auta a jeho nejvíce exponovaných částí před poškozením a poškrábáním výrazně prodlouží životnost celé karoserie. I drobné ťuknutí nebo škrábanec se bez patřičné péče může rychle změnit v rezavějící místo a tak je lepší podobným problémům předcházet.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *