Chcete pověsit obraz? Výběr vhodného místa je stěžejní!

Obraz by měl přirozeně splynout s vaším stylem interiéru, ale zároveň nesmí ani zapadnout. Jak toho docílit a jakých zásad se při domácím aranžování obrazů držet? Poradíme vám v následujícím článku.

Vůbec není podstatné, jaký obraz máte právě v ruce – může jít o obyčejnou tuctovku z obchodu, ale i originální grafiku,na kterou jste šetřili několik let. Vždy se při jejich instalaci řiďte těmito jednoduchými zásadami.

  1. Místo, kam obraz přijde, musí být dostatečně volné. Jeho okraj ani rám rozhodně nesmí splývat s ničím ve svém okolí.
  2. Vyberte hlavní motiv obrazu, a ten pověste zhruba do výšky očí – cca 160-180 cm od země, pokud nepatříte k extrémně malým nebo naopak vysokým rodinám.
  3. Přizpůsobte obraz jeho umístění. Pokud se na něj budete často dívat ze sedu, nebojte se umístit hřebík trochu níž.

 

Velké obrazy patří do velkých místností a naopak

Je to přesně tak – čím větší je váš malovaný nebo tištěný obraz, tím větší by měla být zeď, kterou ozdobí. A dbejte také na dostatek vhodného světla, bez něhož se tato dekorace doslova utopí. A v chodbách nebo jinak spoře osvětlených prostorách klidně použijte doplňkové led osvětlení nebo bodové lampy. Tím na obraz nenásilně upozorníte a zároveň dodáte jeho dekorativnímu efektu další rozměr.

 

Moderní dělené obrazy zaujmou na první pohled

Samostatnou kategorií nástěnných dekorací jsou dělené abstraktní obrazy. Vypadají skvěle, jsou nepřehlédnutelné a hodí se do jakéhokoliv prostoru. Stačí vybrat vhodnou barevnost a velikost a začít s instalací. Poslouží vám k tmu buď klasický hřebík nebo moderní oboustranná lepící páska či samolepící podložka.

Jednotlivé součásti obrazu můžete umístit vedle sebe nebo mezi nimi naopak nechat větší prostor, abyste zvětšili celkovou plochu dekorace. V obou případech vám bude odměnou inspirativní a originální prostředí, které zaručeně oceníte.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *