Chmurné myšlenky? Zažeňte je pohybem!

Pohyb má blahodárné účinky nejen na naši fyzickou kondici, ale také na naši psychiku. Rezignovat bychom na něj proto neměli ani v tomto složitém období, kdy jsme nuceni trávit čas doma mezi čtyřmi stěnami.

 

Nezahálejte

Karanténa představuje velký nápor na naši psychiku. Často nás přepadá smutek, stesk, strach, beznaděj, úzkost. Abyste všechny tyto trudnomyslné myšlenky zahnali, stačí, když si dáte trochu do těla. Fitness centra jsou sice zatím zavřená, ale improvizovanou posilovnu si lehce můžete vytvořit třeba z vašeho obýváku. Obejdete se dokonce i bez speciálních cvičebních pomůcek, využít můžete jen vlastní váhu těla.

 

Kombinujte

Stanovte si přesný harmonogram vašeho tréninku, rozmyslete si, kdy, jak často a jak dlouho budete cvičit. Je to nezbytné pro zachování pravidelnosti a dodržení jistého řádu, který každý z nás potřebuje. Pak si vyberte typy cvičení, kterým se chcete věnovat. Snažte se jednotlivé druhy pohybu střídat, jedině tak dosáhnete nejlepších výsledků a neupadnete do stereotypu a nudy. Návody a inspirace najdete na internetu, kam trenéři umisťují různé online fitness lekce. Pomoci vám mohou také různé mobilní aplikace, které vás k pohybu namotivují.

 

Nepřepínejte se

Pokud jste se sportu pravidelně věnovali už před karanténou, pak vás jistě nebude dělat sebemenší potíže pokračovat v nastaveném tempu ani teď. Jestli ale s pohybem začínáte a k fyzickým aktivitám jste se uchýlili z nudy, pak si dejte pozor, abyste to hned na začátku „nepřepálili“. Netrénovaným jedincům, kteří neznají své limity, se to může stát velice snadno.  Nemá ale cenu „strhnout“ se při funkčním tréninku a pak se z toho dlouhé dny vzpamatovávat. Pusťte se do něčeho lehčího, náročnější aktivity přidávejte postupně a pomalu prodlužujte i čas, který pohybem strávíte. Klíčová je hlavně pravidelnost, zapomeňte proto na nárazové cvičení a vytvořte si svůj malý rituál, který se vám podaří zachovat i v pozdějším „běžném“ životě. Jakmile se tvrdé restrikce trochu uvolní, vy už se budete moci pyšnit lepší kondicí i postavou, kterou se nebudete stydět předvést ani ve fitcentru!


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *