Co jsou to ekopaliva a jak je můžeme využít?

Slyšeli jste již o pojmu ekopaliva, ale nevěděli jste, co si pod tímto pojmem máte přesně představit? Pak pro vás máme připraven stručný přehled, díky kterému se dozvíte, co ekopaliva jsou a jaké jsou jejich skutečné výhody.

 

V hlavní roli brikety a pelety

Když se řekne ekopaliva, měly by se nám vybavit dřevěné brikety a pelety. Ty se vyrábí z dřevní biomasy, konkrétně z pilin, hoblin nebo stromové kůry. Mezi briketami a peletami je ten rozdíl, že brikety se vyrábí z tvrdého dřeva, jako je dub či dub a pelety jsou vyrobené z měkkého dřeva, jako je borovice či smrk.

 

Ekopaliva s sebou nesou spoustu výhod

Díky tomu, že jsou brikety a pelety vyráběny ze suchého dřeva, je zaručena jejich vysoká výhřevnost, což s sebou přináší i nízkou hladinu vlhkosti. Plusem je i dobré skladování těchto paliv, které je díky své velikosti dobře skladné i ve vnitřních prostorách, a to v relativní čistotě a bez prachu. Jedná se také o obnovitelný zdroj energie i v našich podmínkách.

 

Myslí se na přírodu

Dřevěná paliva jsou velice ekologicky přínosná, neobsahují totiž žádné toxické látky či těžké kovy. Při topení tímto materiálem nedochází ke tvorbě skleníkových plynů, takže planeta není zatěžována jako při topení jinými palivy.

 

Skvělá použitelnost

Vynikající je i míra využití. Brikety můžeme využít nejen v krbech a krbových kamnech, ale i ve sporácích a kachlových pecích nebo v kotlích na centrální vytápění. Pelety jsou vhodné nejen na topení v peletových kotlích či krbech, ale dají se využít i jako podestýlka pro domácí zvířata.

 

Certifikáty zaručují kvalitu

I ekopaliva s sebou nesou různé druhy certifikací, které zaručují kvalitu daných produktů. Splnění norem je adekvátně oceněno a koncový zákazník má jistotu, že kupuje zboží, které má zaručený tvar, výhřevnost, nízký obsah prachu a popela. Paliva jsou tak zařazeny do různých tříd podle svých kvalit.

Věříme, že jsme vám osvětlili otázku ekopaliv a že nad možností vytápění domácnosti těmito materiály popřemýšlíte i v rámci vašeho bydlení.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *