Co mají muži v kalhotách

O mužských partiích koluje mnoho pověr, legend a mýtů a to jak mezi samotnými muži, tak i ženami. O některých věcech kolem nich se ale mluví spíše šeptem a nebo vůbec.

Když se „tam dole“ začne dít něco nepříjemného, mužům obvykle začnou problémy. Strach mužského pokolení z lékařů je známý a tak se často stane, že zdravotní problém zajde zbytečně mnohem dál, než bylo nutné a nebo se daný muž trápí i v době, kdy už mohlo být vše vyřešeno. Na urologii se tak muži často dostanou až na poslední chvíli a to nejen kvůli strachu, ale také studu. Přitom každý problém má své řešení a urolog je lékař jako každý jiný, není tak potřeba se ho obávat nebo se před ním jakkoli stydět.  Nejen problémy s močením, ale i třeba zúžení předkožky nebo opakované záněty mohou muže přivést do ordinace urologa. Někdy stačí antibiotika, jindy je potřeba chirurgický zákrok, jako je obřízka aby k odstranění problému došlo, vždy je však lepší se poradit s odborníkem a nespoléhat na to, že se něco vyřeší samo.

Ženy mají gynekologii, pokud potřebují řešit věci týkající se pohlavních orgánů, ale pro muže je určena právě urologie. Řeší se zde nejen močové ústrojí a jeho problémy, jako je pálení, záněty a nechtěné úniky moči, ale také rozmnožovací ústrojí. Pokud tak muž má problémy s erekcí, měl by vyrazit na urologii a nechat se vyšetřit, zda nejde o nic vážného nebo si nechat předepsat po vyšetření léky na podporu erekce. Vykonává se tu i vasektomie, zákrok, který vede k neplodnosti a stále častěji ho využívají muži, kteří již z různých důvodů nechtějí děti. Jedná se o zákrok nevratný a tak je potřeba si tento důležitý krok pořádně rozmyslet.

K lékaři bychom měli být vždy naprosto upřímní a nic neschovávat ani nezatajovat, aby mohl dobře stanovit diagnózu a započít léčbu, která povede k eliminaci problémů. Bez správných informací si tak budeme jen prodlužovat dobu, kdy se  necítíme ve své kůži.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *