Jak se zbavit bolesti zad rychle a účinně

Trápí vás bolest zad a neustále se vám vrací? Zkuste změnit svůj životní styl a zbavte se bolesti jednou provždy. Poradíme vám, na co se zaměřit, jak si vybrat vhodný sport a dopřát si i dostatek času na regeneraci. Bolest zad tak bude brzy minulostí.

 

Sedavý způsob života

V současné době se na bolesti zad podílí sedavý způsob života. Ať už pracujete v kanceláři, kde trávíte u stolu například 8 hodin, nebo přijdete domů z práce a sedíte po zbytek dne u počítače. V tomto případě se to může projevit bolestí beder, ale také opakující se bolestí krční páteře. Kromě správného způsobu sezení a využít ergonomických pomůcek v kanceláři, můžete celkově zapracovat na svém životním stylu.

 

Buďte aktivnější

Snažte se být více aktivní. Začněte například tím, že půjdete do práce pěšky nebo na kole. Pokud je to opravdu daleko, vysedněte alespoň o zastávku dřív. Stejně tak můžete jít do města, k lékaři nebo třeba do oblíbeného fitness klubu pěšky. Berte to jako malou rozcvičku a můžete následně zmenšit dobu cvičení v kardio zóně.

 

Správné cvičení

Najděte si cvičení, které vás bude bavit, a zamilujte se do něj. Vybírejte si cvičení, které bude zaměřeno na střed těla. Posílením břišních svalů a zádového svalstva se velmi rychle vyhnete nepříjemným bolestem. Ze sálových lekcí vyzkoušejte pilates nebo oblíbenou jógu. Skvělým způsobem, jak posílit záda je také plavání nebo aqua aerobik.

 

Zlepšete životosprávu

Kromě pravidelného posilování, díky členství ve fitness klubu, se zaměřte i na svůj jídelníček. Zkuste jej odlehčit. Přidejte víc zeleniny, ovoce a celkově čerstvých potravin. Vybírejte si místní suroviny a zároveň dbejte na sezónnost. Nemusíte si kupovat exotická jídla, dejte přednost ověřené české klasice. Pokud vám výběr v obchodech nevyhovuje, navštivte místní trhy nebo oslovte konkrétní zemědělce a chovatele.

 

Masáž je na místě

Dopřejte si pravidelnou péči na masáži, případně vyzkoušejte fyzioterapii. Naučíte se cviky, které můžete následně přidat ke svému každodennímu cvičení. Nezapomínejte na protahování před cvičením a strečink po něm. Udělejte vše pro své zdraví a zůstaňte fit.
Jeden komentář u “Jak se zbavit bolesti zad rychle a účinně

  1. Olga napsal:

    Mysleli jsme si s manželkou, že když pořídíme do obýváku i do ložnice nové sedací soupravy že se uleví našim zádům, ale jak to tak vypadá, tak to nebyl ten správný tah. Bohužel budeme muset asi i začít cvičit. Achjo, mně se tak moc nechce, ale je to asi poslední možné řešení.

Comments are closed.