Jaké prádlo nosí muži v létě?

Uprostřed léta, kdy se musíme vyrovnat s tropickými teplotami i několikrát za týden, hledáme pohodlné oblečení, které nás nebude v horku omezovat. A to nejen trička a šortky, ale také spodní prádlo.

Zákeřný pot

Ať chceme nebo nechceme, v létě se zkrátka potíme mnohem více než v jiných ročních obdobích. Když k tomu přidáme ještě trošku sportu nebo jízdu v městské hromadné dopravě, potu může být opravdu mnoho. Pánské spodní prádlo, které je vyrobené z bavlny nebo jiných přírodních materiálů, nás potu rychle zbaví a odvede ho z kůže. U nekvalitních nebo umělých materiálů však může dojít k tomu, že pot pomalu na pokožce zaschne a vytvoří jemné krystalky soli, které mohou pokožku dráždit. A není nic horšího než prádlo, které nás neustále škrábe a je nepříjemné na nošení. V létě je proto vhodné volit takové spodní prádlo, které má dobré vlastnosti pro odvod potu. Ideální je vsadit právě na bavlnu nebo bavlnu s příměsí bambusu nebo elastanu.

Upnuté pro podporu

Teplé počasí také svádí k nošení prádla volného střihu, jako jsou například trenýrky. Zde je však potřeba zamyslet se nad tím, jakou aktivitu plánujeme, protože právě volný střih neumožňuje podporu intimních partií při pohybu nebo sportu, což pro citlivé jedince může být nepříjemné. Pokud tak plánujeme nějakou aktivitu, je vhodnější zvolit boxerky nebo slipy, které obepínají tělo, mají anatomicky tvarovaný střih a oporu pro choulostivé partie poskytují dostatečnou i během náročného pohybu.

Vhodně vybraný materiál i střih nám zajistí, že i uprostřed parného léta se budeme cítit skvěle a prádlo nás nebude nijak omezovat. Ideálně o něm nebudeme vůbec vědět. Pak se můžeme bez problémů a obav vrhnout do jakéhokoliv dobrodružství, ať už je to túra v horách, výlet s rodinou nebo třeba přátelský zápas ve fotbale.