Pohodlné používání garáže zajistí správně vybraná vrata

Někdy se stane, že to, co na první pohled vypadá jako dobrý nápad se postupem času ukáže jako velmi problémové řešení. U garážových vrat se vyplatí přemýšlet dopředu a zaměřit se také na typ otevírání.

Pro pohodlné odjezdy

Majitelé rodinných domů mívají k dispozici vlastní garáž, kterou používají nejen pro zaparkování automobilu, ale také jako malou dílnu, odkládací prostory, boční vstup do domu nebo sklad sezónních věcí. Kvalitní garážová vrata zajistí, že veškeré věci i náš majetek jsou v bezpečí před nezvanými návštěvami, při špatném výběru nám ale mohou zkomplikovat život. Garáž totiž používáme i několikrát denně. A pokud pokaždé, když potřebujeme vyjet, musíme nejdřív otevřít vrata, zablokovat provoz na rušné silnici, vyjet s autem, vystoupit z auta, vrátit se zavřít vrata a toto vše opakovat i po příjezdu, brzy raději začneme hledat způsob, jak nechat auto jinde než v garáži.

Výběr s rozmyslem

Typ otevírání garážových vrat pak může být stěžejní především v místech, kde před garáží není rovný prostor, ale výjezd je právě do rušné ulice, přímo na silnici nebo do kopce. Sekční garážová vrata mohou být pro takovéto situace řešením otevírají se totiž zasouváním jednotlivých panelů dovnitř do garáže, podél stropu. Před ní tak není vyžadován žádný prostor pro otevření křídel vrat, což usnadňuje její používání. Pomocníkem pro pohodlné používání garáže je také dálkové ovládání vrat, kdy jedním stisknutím ovládacího tlačítka garáž otevřeme nebo zavřeme, aniž bychom museli vystupovat z auta. To samozřejmě urychlí a zjednoduší příjezdy i odjezdy z garáže.

Už když vrata vybíráme je tak vhodné plánovat budoucnost. Například u novostavby je potřeba se zamyslet, zda tudy třeba v budoucnu nepovede právě silnice, která bude obsluhovat další a další domy, které teprve vyrostou v místech za tím naším.