Krkonoše mají i v létě své kouzlo

Některé destinace vnímáme jako sezónní záležitost, třeba právě Krkonoše si spojujeme spíše s lyžováním a běžkami. Přesto i v létě umí nabídnout mnoho zážitků pro dospělé i děti.

Pohodlí pro záda

V horách jsou horké dny snesitelnější a naplánovat si výlet do Krkonoš může být rozumnější volbou než se snažit najít volné místo na koupališti. I pro děti nabízí hory mnoho zajímavého. Na společné rodinné výlety do Krkonoš není nutná žádná speciální výbava, stačí pro každého pohodlný batoh, svačina a nezapomeňte na láhev na pití a větrovku, ve vyšších polohách může foukat a být chladněji, hodit se tak může i lehká mikina. Pro děti je nejvhodnější batoh do školy, který nosí po celý rok a jsou na něj zvyklé, tedy za předpokladu, že je kvalitní a neničí jim záda. Musí dobře sedět, nepřekážet v přirozeném pohybu rukou, neomezovat v pohybu a mít ergonomicky tvarovaná záda a nastavitelné ramenní popruhy. Při chůzi pak batoh nesmí překážet, tahat dozadu nebo naopak nutit do předklonu. Pohlídáme si také, že dítě nosí batoh na obou ramenou. Pohodlný batoh je základ, pak už jen vhodná obuv, něco dobrého a můžeme vyrazit za letními krásami Krkonoš.

Prolézačky i stezky

S dětmi toho máme na výběr opravdu mnoho. V Peci pod Sněžkou najdeme přímo dětský park plný prolézaček a trampolín, ale pokud nás láká spíše příroda, je lepší vyrazit třeba na Pohádkovou stezku v Malé Úpě. Ta má deset pohádkových zastavení, takže děti bude určitě bavit. V osadě Hájemství u Dvora Králové nad Labem najdeme dřevěné sochy a model Krkonoš v lesním areálu. Oblíbenou atrakcí je Stezka korunami stromů v Janských Lázních, která je vysoká 45 metrů a dolů můžeme jet tobogánem. Ve stejné obci je i lanový park nebo půjčovna koloběžek. A dokonalé zázemí pro aktivní děti nabízí herní krajina Pecka na konci lanovky nad Velkou Úpou. Dřevěné modely zvířat v nadživotní velikosti vytváří bludiště prolézaček a lanových stezek.

Je také možné vydat se na některý z výletů po mnoha naučných stezkách, kterými jsou Krkonoše protkané. Úžasné výhledy a jedinečná příroda jsou zárukou pro povedený rodinný výlet, ze kterého se vrátí nadšení všichni.
Jeden komentář u “Krkonoše mají i v létě své kouzlo

  1. Dana22 napsal:

    Dobrý den, to máte pravdu, loni jsme tam byli na dovolené. Letos jsme byli dovolené
    v Bulharsku. Na letiště jeli svým autem. Potřebovali jsme sehnat parkování u letiště. Na internetu jsme objevili tyto webové stránky https://parkovani-praha-letiste.cz/ , kde jsme měli zaparkované auto po celou dobu pobytu v zahraničí. Přeji hezký den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *