Látkové rolety jsou v interiérech stále oblíbenější. Víme proč!

Rolety toho v interiéru zvládnou mnohem víc, než jen vyčarovat chladný a bleskově dostupný stín. Mají také termoizolační či protihlukovou funkci. Stačí jen vybrat takové, které dokonale padnou právě na vaše okno. Zajímá vás, co mohou rolety nabídnout právě vašemu bydlení?

  • Postarají se o plné zatemnění interiéru, pro tuto jejich vlastnost je oceníte ve své ložnici při nerušeném spánku, ale třeba i v obývacím pokoji, v němž udělají tu správnou atmosféru jako pro kino promítání..
  • Umí pohltit i nepříjemné zvuky zvenčí – a to až do výše 30%
  • Účinně brání úniku tepla z obytných prostor, lze je tedy použít i jako šikovnou termoizolaci. Potřebu vytápění dokáží snížit až o 34 %.
  • Překvapí vás tím, jak skvěle dotvoří interiér svou dekorativností. Zcela jistě oceníte množství jejich rozmanitých podob, dostupných na trhu.

 

Kde použít rolety?

Tito šikovní pomocníci se hodí všude tam, kde se dají umístit i levné žaluzie. Problémem není střešní, čtvercové ani kruhové okno. Stačí zvolit vhodný typ rolet nebo využít možnosti jejich výroby přímo na míru. Rolety je možné připevnit i na strop do volného prostoru mezi okenní rámy, nebo také přímo nad ně. Navíjecí mechanismus se pak snadno schová do garnýže nebo úplně za ni.

 

Novinky z pestrého světa rolet – o určitě nepřehlédnout?

Kvalitní rolety vypadají skvěle i na střešních oknech, které se doposud zatemňovaly jen velmi obtížně. Díky pevnému hliníkovému rámu pevně přilnou k siluetě okna a vytvoří v podkroví perfektní zatemňovací efekt, vhodný i pro spánek po dlouhé noci nebo večerní promítání vašeho oblíbeného filmu.

Dětský pokojíček pod střechou pak určitě ocení množství dostupných barev, které prozáří pokoj tím nejpřirozenějším způsobem. Sluneční světlo dokáže při průchodu látkou vytvořit velmi zajímavé světelné efekty. Chtěli byste je vidět také?
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *